Телемедицина в Україні

телемедицина україна нсзу


У сьогоднішніх умовах роботи медичних закладів в обставинах пандемії, впровадження в
пакети медичних послуг НСЗУ виду медичної допомоги як телемедицина стає необхідністю.

телемедицина україна нсзу

В реаліях пандемії Ковід-19

Одночасно телемедицина є вигідним варіантом для соціально-відповідального бізнесу, який не може собі дозволити стандартну дороговартісну страховку, але хоче піклуватися про своїх співробітників, бо телемедичні послуги коштують значно дешевше, ніж повноцінний страховий пакет. 

З іншого боку, для багатьох лікарів, які планують відкриття власної справи або розширення аудиторії пацієнтів, які можуть отримати якісні консультації швидко та без переплат, телемедицина стає актуальним інструментом.

Нормативне підґрунтя

У 2010 році МОЗ опублікував Наказ «Про впровадження телемедицини в закладах охорони здоров’я», який став першою цеглиною в регламентації телемедицини. Проте реальна робота в цьому напрямку в Україні розпочалася тільки із 2016 року і першими розпочали впроваджувати новий формат надання медпослуг приватні медичні заклади. 


До «телемедичних» послуг належать лікарські консультації та консиліуми, проведення діагностичних і лікувальних маніпуляцій, моніторинг фізіологічних параметрів організму пацієнта, обмін результатами обстеження пацієнта, інші медичні послуги, які надаються дистанційно. Медичні відеоконференції, відеолекції, відеосемінари,  що здійснюються у вигляді обміну електронними повідомленнями з використанням телекомунікацій, теж відносяться до телемедичних послуг.


  • Для організації таких послуг затверджено окремий примірний табель оснащення кабінету телемедицини. Табелем передбачено мінімальний перелік обладнання, який необхідно придбати для облаштування кабінету. 

Важливо, такий кабінет необхідно окремо зазначати в документах для отримання або розширення ліцензії на медичну практику.

Прогнози розвитку телемедицини

За прогнозом Fortune, ринок телемедицини в світі у 2026 році досягне вартості в $185,66 мільярда, а з урахуванням тривалості Covid-пандемії, окрім зручності та економії часу, телемедицина має потенціал для того, щоб стати єдиним безпечним способом консультації пацієнтів. 


При цьому залишаються певні прогалини в питаннях легальної форми оплати та визначення вартості послуг, які надаватимуться пацієнтам онлайн, надання медичних висновків та їх легітимності. 


Таким чином, якщо після цієї інформації, з’явилися плани щодо запровадження у своїй діяльності телемедицини, рекомендуємо звернутись до фахового спеціаліста як медичний юрист.

Вам также может понравиться