Лікування Covid-19 антитілами AstraZeneca зазнало невдачі

astrazeneca

Ефективність препарату впала, оскільки післяінфекційна терапія не відповідає клінічним випробуванням, але потенційне профілактичне застосування все ще проходить тестування


Лікування коронавірусними антитілами AstraZeneca не змогло досягти своєї основної мети – запобігти симптоматичному Covid-19 у людей, які нещодавно зазнали вірусу, що є останнім розчаруванням у широкому пошуку надійних методів лікування після зараження.

Одноразова терапія антитілами тривалої дії AZD7442 не була статистично ефективнішою, ніж плацебо, для запобігання симптоматичному захворюванню Covid-19 під час випробування 1121 людини у Великобританії та США, заявила AstraZeneca у вівторок. Лікування антитілами є окремим від широко використовуваної вакцини Covid-19 від AstraZeneca, розробленої у партнерстві з Оксфордським університетом.

Невдача розгляду є серйозною перешкодою для надій AstraZeneca та США на використання препарату для лікування осіб, інфікованих Covid-19. Виробник ліків отримав підтримку від уряду США, яка потенційно може перевищити 700 мільйонів доларів, щоб розробити лікування та, у разі успіху, поставити сотні тисяч доз.


Але результати справді показали потенційну обіцянку, що сприяло зменшенню шансів захворювання на потенційну інфекцію. У паралельному аналізі тих самих даних досліджень фази-3 AZD7442 комбінація антитіл показала, що вона є 73% ефективною для зменшення ризику симптоматичного захворювання Covid-19 у людей, які мали негативний результат на наявність вірусу в той час, коли їм вводили дозу.

Хоча основною метою було запобігання симптоматичному захворюванню Covid-19 після підтвердженого контакту з інфікованою людиною, компанія заявила, що лікування може знайти застосування у людей, які недостатньо захищені вакцинами Covid-19, або які не можуть або не хочуть прийняти вакцину.

  • Однак все більш широка доступність та ефективність вакцин — з більшою їх розробкою — разом із очікуваною високою вартістю лікування антитілами, ймовірно, обмежать попит на альтернативи вакцин як профілактичний засіб.

AstraZeneca заявила, що продовжує вивчати потенційне використання AZD7442 для запобігання симптоматичному Covid-19

Препарат добре переносився, побічні ефекти порівнянні в групах лікування та плацебо. З 1121 учасника судового розгляду — всі 18 років і старше та невакциновані — дві третини отримували 7442 AZD. З них у 23 розвинувся симптоматичний Covid-19, порівняно з 17 випадками у меншій групі плацебо. Результати не продемонстрували статистично значущої ефективності запобігання симптоматичному Covid-19 після підтвердженого впливу, заявила AstraZeneca.


Успіх вакцин Covid-19, винайдених і випробуваних на надзвичайно швидкій швидкості, випередив розробку ефективних методів лікування людей після зараження, причому результати експериментальних препаратів у останніх клінічних випробуваннях неоднозначні.

Комбінації противірусних методів лікування, таких як ремдезивір, протизапальні засоби та інші препарати, використовувались для спрямування імунної системи для зменшення важких симптомів та запобігання госпіталізаціям та смерті.


  • Деякі з лікарняних коктейлів показали свою ефективність у зниженні рівня вірусу та запобіганні важким симптомам, але іноді без ясності щодо того, наскільки корисні комбінації препаратів у осіб молодого та нижчого ризику, які, швидше за все, одужують самостійно.

Цього року AstraZeneca отримала від уряду США великі зобов’язання щодо фінансування, потенційно перевищують 700 мільйонів доларів США, на розробку, випробування та потенційне постачання до 700 000 доз AZD 7442. Так звані моноклональні антитіла були розроблені Медичним центром Університету Вандербільта і отримали ліцензію на AstraZeneca в червні 2020 року. Препарати моноклональних антитіл розроблені для імітації природних антитіл організму, що виробляються імунною системою для боротьби з коронавірусом.


Узагальнені результати були опубліковані у вівторок у заяві компанії. AstraZeneca заявила, що веде переговори з американськими чиновниками щодо подальших кроків, і що має намір опублікувати більш повну версію результатів у рецензованому журналі. Загалом у випробуваннях AZD7442 для профілактики та лікування Covid-19 беруть участь понад 9000 людей у ​​всьому світі.

Вам также может понравиться