Мільйони вакцин J&J мають ризик закінчення терміну дії у червні

j&j covid-19 vaccine

Лікарні, департаменти охорони здоров’я та федеральний уряд США намагаються вирішити, як використати мільйони доз вакцин Johnson & Johnson, термін придатності яких закінчуються цього місяця.


Перспектива стількох доз, що пропадуть дарма – коли країни, що розвиваються, відчайдушно вимагають вакцин, додасть тиску на адміністрацію Байдена розподілити запаси вакцин. Але існує декілька практичних рішень щодо швидкого введення їх у США або розподілу вчасно серед іноземних країн, на думку тих, хто бере участь у проведенні вакцинації.

j&j covid-19 vaccine

Запас є частково ненавмисним наслідком рішення США в квітні тимчасово припинити введення доз J&J для оцінки рідкісного ризику утворення тромбів. Пауза змусила штати та провайдери скасувати великі блоки зустрічей, які ніколи не переносились, залишаючи надлишок пропозиції, а в деяких сферах посилюючи вагання щодо безпеки вакцин J&J, на думку представників галузі.


Деякі лікарні та штати кажуть, що вакцини від Pfizer Inc. та партнера BioNTech SE, а також Moderna Inc. повинні закінчитися пізніше цього літа, але запаси на даний момент значною мірою складають дози J&J. Термін дії вакцини Pfizer закінчується через шість місяців після виготовлення. Вакцина Модерна може залишатися замороженою до шести місяців, протягом яких вона може зберігатися в холодильнику протягом одного місяця.

У Філадельфії закінчився термін дії 42 000 доз J&J, більшість з яких надійшли з клініки Федерального агентства з надзвичайних ситуацій у конференц-центрі міста за кілька днів до паузи, заявив представник міста. Пенсильванія, Західна Вірджинія, Оклахома, Огайо та Арканзас є одними з штатів, які повідомляють, що тисячі доз J&J мають закінчитися в цьому місяці і не змогли їх перерозподілити.

«В кінці червня не існує можливості, щоб у нас не закінчилося пару тисяч», — сказала Даніель Хілборн, яка допомагає контролювати вакцини Covid-19 для McLaren Health Care Corp.

Лікарняна система, що базується за межами Флінту, штат Мічиган. має понад 3500 доз J&J, термін дії яких закінчується цього місяця, незважаючи на переміщення доз серед своїх лікарень. Лікарняна система також відправила 1100 доз Pfizer до окружного управління охорони здоров’я.


Лікарні та відділи охорони здоров’я, що пропонують вакцини, розпочали спеціальні акції, щоб використовувати дози J&J, перш ніж вони зіпсуються. Деякі системи охорони здоров’я перерозподілили їх усередині і поза межами своїх мереж, а деякі штати перенаправили їх до медичних кабінетів, аптек або інших штатів.

  • Зусилля мали обмежений успіх через уповільнення загальної вакцинації в країні, а також тому, що багато штатів та місць вакцинації також закінчуються пропозицією J&J і не бачать попиту на нові дози. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань було введено трохи більше половини з 21,4 мільйона доз J&J, розподілених серед постачальників, проти 83% для доз від Moderna Inc., а також Pfizer Inc. та її партнера BioNTech.

J&J зберігає заморожені дози до відвантаження урядом, після чого вони охолоджуються. Дози можна зберігати в холодильнику протягом трьох місяців, і виробник ліків вивчає, чи можна продовжити термін придатності, сказав представник компанії.


Багато ліків та вакцин можуть залишатися ефективними роками, але з часом всі починають втрачати потенцію. Як правило, ліки та вакцини проти інших захворювань, термін дії яких закінчуються, направляються до інших закладів охорони здоров’я, за кордон або назад до виробників, повідомили представники лікарні.

Вакцини Covid-19 постачаються з інформацією про термін придатності, яка визначається виробниками на основі даних тестування, які згодом очищаються регуляторами. За словами експертів з виробництва, вакцини все ще можуть працювати після закінчення терміну придатності, але дані були обмежені, коли вакцини були дозволені.


Питання про дозу, що закінчується, є останньою невдачею щодо вакцинації J&J Covid-19. Аварія на заводі виробника за контрактом призвела до забруднення матеріалу, який міг дати до 15 мільйонів доз, і призвела до зупинки виробництва там вакцини J&J.


Радник Білого дому з коронавірусу Енді Славітт під час брифінгу для ЗМІ у вівторок, відповідаючи на питання про закінчення доз вакцин J&J, зазначив, що лише невелика кількість дозволених вакцин, що розповсюджуються в США, залишиться невикористаною і що нереально очікувати, що жодна з них не буде витрачена даремно. у кампанії щеплень. За його словами, штати замовили дози, які «повинні потрапити до людей», і запропонував губернаторам, у яких закінчуються запаси, співпрацювати з Управлінням з контролю за продуктами та ліками США, яке перевіряє, чи можуть дози J&J мати довший термін придатності.

Вам также может понравиться