Розвинені країни резервують для себе вакцини до 2023 року

covid vaccine developed countries

Європейський Союз, Канада та інші розвинені країни підписали угоди про отримання сотень мільйонів доз вакцин та прискорювачів Covid-19 протягом наступних двох років, що сприяє розділенню між багатими та бідними країнами.


За останніми угодами, Pfizer Inc. та BioNTech SE домовились поставити Європейському Союзу до 1,8 мільярда доз своєї вакцини до 2023 року, погодившись поставити Канаді до 125 мільйонів доз.

covid vaccine developed countries
  • Тим часом Австралія, Швейцарія та Ізраїль планують отримати від Moderna Inc. у наступному році, а Швейцарія має варіанти доз у 2023 році.

Угоди гарантуватимуть, що країни, в тому числі деякі, які не змогли заблокувати достатню кількість вакцин з мРНК на початку цього року, матимуть достатньо запасів для щеплення жителів та захисту їх від потенційно невловимих варіантів, забезпечуючи при цьому непередбачувані продажі для виробників.

  • Однак угоди знову залишають поза межами країнами, що розвиваються, багато з яких відстали у щепленні жителів і намагаються стримати поширення вірусу.

Moderna розглядає Covax, глобальну ініціативу в галузі охорони здоров’я, яка має на меті отримувати дози в країни з низьким рівнем доходу, як основний засіб постачання країн з низьким та середнім рівнем доходу, сказав речник.

Минулого місяця компанія заявила, що доставить 34 мільйони доз у четвертому кварталі 2021 року компанії Covax, яка має можливість придбати ще 466 мільйонів доз у наступному році.

Pfizer пообіцяла надати 2 мільярди доз для країн з низьким та середнім рівнем доходу протягом наступних 18 місяців, заявила речниця компанії. Вона також погодилася надати 40 мільйонів доз Covax цього року для розподілу, які почали охоплювати більше десятка країн, сказала вона. Прагнення Pfizer забезпечити доступ до вакцини «ніколи не коливалося», і вона веде переговори з країнами та зацікавленими сторонами щодо покращення доступу, додала вона.


За останніми даними Глобального інноваційного центру охорони здоров’я університету Дюка, який відслідковує закупівлі вакцин, було придбано близько 6 мільярдів доз. Для порівняння, решта світу разом придбала понад 3 мільярди доз.

Ні країни, ні компанії не розголошують умови останніх угод

За прогнозами, обсяг продажів вакцин Covid-19 до наступного року складе 70 млрд. Доларів для Pfizer та понад 27 млрд. Доларів для Moderna, згідно з дослідженнями Bernstein Research.

За оцінками Бернштейна, Pfizer та BioNTech стягує плату від 18 до 19,50 доларів США на дозі на розвинутих ринках порівняно з 7,50 доларами на ринках, що розвиваються. За словами Бернштейна, Moderna бере дозу від 17 до 20 доларів, порівняно з 8 доларами на ринках, що розвиваються.


  • Продажі вакцин Pfizer-BioNTech зможуть увійти до числа найбільш продаваних фармацевтичних препаратів усіх часів. Протизапальний препарат від компанії AbbVie Inc. Humira був останнім часом серед найпопулярніших продавців, продавши в 2018 році на майже 20 млрд доларів.

США не підписували нових угод про постачання, але їх угоди з Pfizer та Moderna надають можливість для майбутніх покупок. У США кожна компанія планує доставити 300 мільйонів доз до кінця липня.

Угода з ЄС допоможе блоку вирішити проблеми із закупкою вакцин, які шкодять його зусиллям щодо вакцинації на початку цього року.

Резиденти ЄС та експерти в галузі охорони здоров’я розкритикували блок, оскільки він замовляє вакцини занадто повільно, частково через те, що вони не хочуть платити стільки, скільки прагнули Pfizer та Moderna, і віддають перевагу старішим технологіям вакцин перед новими.


Джаред Хопкінс, ВСЖ


Medmag UA

Вам также может понравиться