Чи змішування різних вакцин Covid-19 може продовжити імунітет?

mixed vaccine

Випробування на ранніх стадіях досліджує, чи можна людям робити щеплення вакціною, відмінною від оригінальної вакцини Covid-19.


mixed vaccine

Федеральні службовці охорони здоров’я США розпочали нове дослідження, яке вивчає, чи змішування різних вакцин Covid-19 може продовжити імунітет та краще захистити людей від різновидів коронавірусу.

У новому дослідженні візьмуть участь дорослі добровольці, які були повністю вакциновані проти Covid-19, і дадуть їм бустерні дози різних вакцин, заявив у вівторок Національний інститут алергії та інфекційних хвороб.


  • NIAID, яка є частиною Національного інституту охорони здоров’я, очолює та фінансує дослідження через мережу дослідників, які спеціалізуються на вакцинах та інфекційних захворюваннях.

«Незважаючи на те, що вакцини, які в даний час дозволені Адміністрацією США з питань харчових продуктів і медикаментів, забезпечують надійний захист від Covid-19, нам потрібно підготуватися до можливості необхідності прискорених уколів для протидії зменшенню імунітету та невідкладного розвитку вірусу», — сказав директор NIAID Ентоні Фаучі.


Якщо потрібні бустерні щеплення, нове дослідження може допомогти визначити найкращу комбінацію вакцин, сказав д-р Фаучі.

Дослідження знаменує собою останній етап у розробці вакцин та бустерів, після того як компанії розпочали розподіл доз, спрямованих на ранні штами вірусу, та вивчення щепленнь та бустерів, які можуть боротися з різними варіантами.


Дослідження показують, що наявні в даний час вакцини захищають від варіантів коронавірусу, що з’явилися, хоча, можливо, не настільки сильно, як вони захищають від ранніх штамів. Дослідники хочуть бути готовими запропонувати прискореніуколи, якщо з часом імунітет, наданий оригінальними вакцинами, знизиться або з’явиться штам, здатний ухилятися від існуючих вакцин.


В одному сегменті раннього етапу дослідження поєднання та поєднання буде брати участь близько 150 осіб, які вже отримали одну з трьох дозволених вакцин Covid-19 у США: одну від Pfizer та BioNTech SE, вакцини від Moderna Inc. і третина від Johnson & Johnson.

  • Ці добровольці отримуватимуть одну дозуючу дозу в даний час дозволеної вакцини Covid-19 від Moderna через 12-20 тижнів після первинної вакцинації.

Окремий розділ дослідження включатиме людей, які не отримували жодної вакцини Covid-19. Спочатку вони отримають стандартні дві дози вакцини Модерни, а потім додаткову дозу вакцини через 12-20 тижнів пізніше.


Підсилювальною дозою може бути вакцина, розроблена для націлювання на один із варіантів вірусу, що викликає занепокоєння, сказав NIAID.

Деякі виробники ліків, включаючи Moderna, розпочали розробку модифікованих версій своїх оригінальних вакцин, які могли б краще орієнтуватися на варіанти.

Минулого місяця Модерна заявила, що дослідження на ранніх стадіях показало, що підсилююча доза вакцини, спрямованої на варіант, вперше виявлений у Південній Африці, викликала імунні реакції з більшою ефективністю проти цього варіанту.

Біотехнологічна компанія також перевіряє, чи допомагає третя доза оригінальної вакцини Covid-19 підтримувати захист.

Компанії та дослідники почали досліджувати ідею змішування та узгодження різних вакцин Covid-19, щоб побачити, чи покращує цей підхід існуючі схвалені схеми вакцин.

NIAID заявив, що може додати нові вакцини до випробування, якщо вони отримають дозвіл на використання в США, наприклад, такий від Novavax Inc. , який знаходиться на пізньому етапі тестування.

Дослідники стежитимуть за дослідженнями волонтерів протягом одного року після того, як вони отримають останню вакцинацію, щоб відстежувати безпеку та побічні ефекти, повідомляє NIAID. Дослідники аналізуватимуть періодичні зразки крові досліджуваних для оцінки їх імунної відповіді.


NIAID заявив, що очікує початкових результатів дослідження наприкінці літа.

Watsons UA Watsons UA

Вам также может понравиться