Діти та Covid-19: Останні новини про маски, соціальні дистанції, літні табори

Що CDC, органи охорони здоров’я та лікарі рекомендують для масок для обличчя та фізичного дистанціювання зараз, коли США знову відкриваються


Трохи більше половини дорослих в США були повністю вакциновані проти Covid-19, але для дітей шлях вакцинації має пройти довгий шлях. На кінець травня 4,8 мільйона американців у віці до 18 років отримали принаймні один прийом вакцини Pfizer — BioNTech, дозволеної для всіх віком від 12 років, тоді як набагато менше — близько 1,7 мільйона — пройшли повний курс. Вакцина для дітей віком до 12 років очікується лише в кінці року або на початку 2022 року. З відкриттям економіки США, коли ми переходимо до літа, ось що вам потрібно знати про маскування та соціальне дистанціювання для дітей, засноване на вказівках уряду і думки лікарів.

Kids and Covid-19

Чи повинні діти все ще носити маску для обличчя та дотримуватись соціальної відстані, якщо вони щеплені?

Американські Центри з контролю та профілактики захворювань оновили свої вказівки щодо повністю вакцинованих людей 13 травня, сказавши, що людям, які зробили всі щеплення, не потрібно більше носити маски та бути фізично віддаленими в більшості налаштувань.

  • Сюди входять усі, хто віком від 12 років, і повністю вакциновані. Але ці вказівки не застосовуються до шкіл, де CDC рекомендує «загальне маскування» як студентами, так і персоналом, а діти початкової школи повинні, коли це можливо, дотримуватися фізичної відстані не менше 3 футів.

Чи повинні діти, які не щеплені, носити маски для обличчя та дотримуватись соціальної відстані?

Більшість дітей ще не повністю щеплені, і молодші діти, швидше за все, не почнуть робити щеплення принаймні до кінця року, тому до них все ще застосовуються рекомендації щодо охорони здоров’я для нещеплених людей.

  • Це означає, що державні вчені рекомендують усім дітям віком до 12 років носити маски, перебуваючи поруч із людьми, крім їх найближчої родини, як у приміщенні, так і на відкритому повітрі, а також на фізичній відстані від незнайомців.

Американська академія педіатрії також рекомендує, щоб будь-яка дитина, яка не була щеплена повністю, продовжувала носити маску в будь-якій ситуації, в приміщенні чи на відкритому повітрі, де вони можуть знаходитись біля нещеплених людей.


Однак деякі лікарі вважають, що ці вказівки є занадто консервативними, особливо для ситуацій на відкритому повітрі, коли вчені виявили, що передача є менш імовірною. Моніка Ганді, лікар-інфекціоніст з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, яка підтримує менш обмежувальну політику, заявила, що дослідження показують, що у дітей буде дуже низький ризик зараження Covid-19 від немаскованих, щеплених людей у ​​більшості установ, хоча особливо на відкритому повітрі.


«Це не тільки занадто консервативно, але це створює недовіру у службовців охорони здоров’я, коли не враховуються цілком очевидні наукові принципи, такі як низький рівень передачі на вулиці», — сказав д-р Ганді.

Чи не щеплені діти все ще повинні носити маски, граючись на вулиці?

Керівництво CDC для тих, хто не щеплений, радить, що діти повинні маскуватися на відкритому повітрі, коли поруч з іншими людьми, які не є в їх найближчій родині.

  • Але зараз багато фахівців-інфекціоністів вважають, що майже будь-яка діяльність на свіжому повітрі, від пікніків до відвідування парку чи дитячого майданчика чи спортивних заходів на відкритому повітрі, є безпечною навіть для невакцинованих людей без маски та соціальної дистанції.

«На даний момент пандемії ми можемо по-справжньому розслабитися під відкритою маскою», — сказала Меган Ренні, лікар невідкладної допомоги та помічник декана Університету Брауна. «Навіть для невакцинованих дітей, якщо ви перебуваєте на відкритому повітрі, ви в надзвичайно безпечній ситуації».

Інші більш обережні. Лоуренс Клейнман, педіатр з медичної школи Роберта Вуда Джонсона з університету Рутгерса, сказав, що все ще просить свою маленьку дочку носити маску, навіть коли грає на вулиці з іншими дітьми, оскільки передача все ще можлива, якщо хтось занадто наблизиться до зараженої людини на вулиці.

«Це обережне виховання, і я обережний батько», — сказав доктор Клейнман.

Американська академія педіатрії також застосовує обережний підхід, рекомендуючи нещепленим дітям носити маски для занять спортом на відкритому повітрі, що передбачає тісний контакт, а також для більшості видів спорту в приміщенні.

А як щодо масок для обличчя та соціального дистанціювання в літніх таборах?

Під тиском законодавців та експертів з питань охорони здоров’я CDC у п’ятницю послабив керівництво літнього табору, заявивши, що відпочиваючим та персоналу, які щеплені, не потрібно носити маски або мати фізичну дистанцію.

  • Кемпери молодшого віку, які не були щеплені, не повинні носити маски, як правило, на відкритому повітрі, але їх слід заохочувати носити маски в приміщенні та в людному приміщенні на відкритому повітрі, особливо в районах з підвищеною швидкістю передачі, згідно з керівництвом.

CDC також порадив, що діти у денних таборах, які не щеплені, повинні знаходитися на відстані 6 футів один від одного, якщо вони не є частиною невеликої групи або підлоги, і в цьому випадку вони повинні знаходитися на відстані 3 футів. У нічних таборах невакцинованим дітям у невеликих групах не потрібно носити маски або на фізичній відстані.


За матеріалами wsj.com

Teztour UA