Чи саме вакциновані люди живлять економіку? Це не зовсім так

covid revival economic

Люди, які не отримали вакцину Covid-19, швидше роблять витрати.
Цієї весни щеплені американці дедалі частіше виходять на вулицю, але не так сильно, як їх невакциновані колеги.


covid revival economic

Щеплені споживачі рідше виходили в ресторани, салони та розважальні заклади, ніж ті, хто не планує отримувати вакцину, свідчать дані про витрати та опитування в квітні від фірми Cardify.ai, що займається дослідженням ринку.


Вакциновані «діють з обережним оптимізмом», сказав Деррік Фунг, виконавчий директор Cardify. «Їм все ще не дуже зручно робити розваги в прямому ефірі, де натовпи людей».


Натомість люди, які не щеплені, схильні до більшої стійкості до ризику і вже живуть відносно нормальним життям, додав пан Фунг. «Коли місця відкриваються, саме вони їх наповнюють».

Витрати на місцях розваг зросли на 20% серед споживачів, які не планують отримувати вакцину у квітні, порівняно з січнем 2020 року. За цей же період, за даними Cardify, серед вакцинованих зросли лише на 10%.


По всій країні пішохідний трафік — показник витрат — у багатьох постачальників персональних послуг, таких як аеропорти, готелі та театри, як і раніше перевищує рівень до пандемії. Але це в порівнянні з зимою і зростає швидше в штатах із коефіцієнтом щеплень Covid-19 нижче 45% станом на 3 травня, ніж у штатах з більш високими показниками, згідно з аналізом компанії даних Earnest Research.


Cardify опитував близько 1600 споживачів, які використовують мобільну платформу винагород Drop, щоб визначити, чи були вони вакциновані принаймні однією дозою чи ні, а потім проаналізував анонімізовані операції з кредитними та дебетовими картками за статусом вакцинації.


Дані про витрати та перевезення пасжирів свідчать про те, що більш високі показники вакцинації не були основною рушійною силою на ранніх етапах економічного підйому, який розпочався серйозно цієї весни. Ця динаміка, швидше за все, зміниться в найближчі місяці, оскільки більше людей буде вакциновано, випадки захворювання на Covid-19 зменшаться, а керівництво з питань охорони здоров’я розвиватиметься, стверджують аналітики.

covid revival economic
  • Дебра Братвейт, 69 років, із Дейтона, штат Огайо, регулярно вечеряла. Коли епідемія вірусу почалася минулої весни, вона місяцями сиділа вдома, щоб бути обережною.

Доктор Братвейт сказала, що зараз вона повністю щеплена і їй зручніше виходити. Нещодавно вона їла в ресторані вперше за приблизно рік, насолоджуючись смаженим червоним окунем з макаронами та сиром та зеленою грушкою разом із групою вакцинованих друзів.

Тим не менше, вона затримується на тому, щоб скоро піти на будь-які музичні постановки — остання, яку вона відвідала, була в Нью-Йорку, за місяць до того, як пандемія закрила значну частину економіки США.


«Я все ще нервуюсь із занадто багатьма людьми, особливо з тими, хто хоче хизуватися правилами», — сказала вона. «Я не хочу вступати в жодні суперечки. І тому я думаю, що я зачекаю, поки люди схаменуться «.


Доктор Братвейт не впевнена, що вона повернеться до норми до пандемії до кінця цього року, особливо якщо рейси упаковані, і їй доведеться проводити багато часу в аеропортах. Однак вона сказала, що сподівається на наступний рік. Вона внесла заставу на пляжному будинку в Панама-Сіті, штат Флорида, за джазовий фестиваль наступної весни.

  • Середня кількість нещодавно зареєстрованих випадків захворювання на Covid-19 падає майже місяць, оскільки більша частина населення повністю вакцинується.

Майже всі штати з вищим рівнем вакцинації — і меншим відскоком власних витрат — є штатами, які проголосували за президента Байдена на виборах 2020 року, повідомляє Earnest. Існує багато відмінностей між штатами, які проголосували за пана Байдена, і штатами, які проголосували за екс-президента Дональда Трампа. Деякі можуть допомогти пояснити різні типи витрат.


Наприклад, сині штати мали жорсткіші ділові обмеження протягом усієї пандемії. Крім того, деякі сині штати на північному сході були дуже рано вражені Covid-19, який міг підштовхнути жителів цих регіонів до звичок робити покупки в Інтернеті, сказав Зак Амсель, директор з аналізу даних в Earnest. Інтернет-витрати продовжують становити більшу частку загальних витрат у більш вакцинованих синіх штатах, ніж у червоних, свідчать дані Earnest.


Відвідування аеропортів, готелів та театрів у менш вакцинованих державах відновилось у квітні до 71,2% від рівня до пандемії проти 52,7% у інших щеплених штатах, свідчать дані Earnest. Відвідування тренажерного залу відновилось до 87,3% від рівня до пандемії у менш вакцинованих державах проти 68,5% у більш щеплених державах.


За словами Cardify, вакциновані люди платять більше за особисті послуги, ніж це було раніше під час пандемії, а в деяких категоріях, таких як ресторани, наближаються до моделей витрат нещеплених споживачів.

Витрати на ресторани вакцинованих споживачів зросли приблизно на 10% у квітні 2021 року порівняно з січнем 2020 року. Ще в лютому цього року їх витрати на ресторани зменшились на 40% порівняно з січнем 2020 року, свідчать дані Cardify.


Пан Фунг з Cardify очікує, що витрати серед вакцинованих людей досягнуть усіх сил до літа, оскільки зміни в галузі охорони здоров’я стануть зручнішими для відновлення повсякденної діяльності.

Оскільки Центри з контролю та профілактики захворювань випустили нові керівні принципи на початку цього місяця, багато підприємств, такі як Walmart Inc., Costco Wholesale Corp. та Trader Jo’s, оголосили, що полегшують застосування масок для вакцинованих осіб.


Більші витрати допоможуть забезпечити більш широкий економічний сплеск цього року. Економісти очікують подальшого зростання економічного зростання у другому кварталі та збереження стабільності у другій половині року. Багато хто очікує, що обсяг виробництва зросте між 6% та 7% у 2021 році.


Автор Sarah Chaney Cambon, wsj.com

Вам также может понравиться