Наступним тестом Covid-19 може стати нюх собаки

dogs covid test

Новий тип тесту Covid-19 поставляється з чотирма ногами та виляючим хвостом.


dogs covid test

Зростаючий обсяг досліджень вчених та кінологів із США до Об’єднаних Арабських Еміратів припускає, що собаки можуть використовувати свій потужний нюх для виявлення інфекцій Covid-19, в тому числі у людей без симптомів.

  • Маючи понад 300 мільйонів рецепторів запаху (порівняно з приблизно п’ятьма мільйонами у людей), собаки можуть робити це з високим ступенем точності, виявляючи сполуки, які людський організм виділяє у виділеннях, таких як піт і слина, реагуючи на коронавірус, за словами вчених .

Собак давно навчили виявляти запахи, пов’язані з наркотиками чи вибуховими речовинами, а також використовували для виявлення таких захворювань, як рак, малярія та діабет.

Але «це перший випадок, коли собаки можуть виявити вірусне захворювання у людей», — сказала Домінік Гранджіан, професор Національної ветеринарної школи Альфорту у Франції та одна з перших дослідників, яка оцінила потенціал у собак виявляти Covid-19.


Дослідники стверджують, що для відповіді на деякі невирішені питання, наприклад, чи можуть собаки, які нюхають Covid-19, бути заплутані іншими вірусами або щепленнями, потрібні додаткові дослідження. Центр робочих собак університету Пенсильванії проводить дослідження, щоб перевірити, чи здатні собаки розрізняти людей, хворих на Covid-19, та тих, хто був щеплений проти нього.


Всесвітня організація охорони здоров’я координує міжнародну робочу групу дослідників для розслідування використання собак-нюхачів. У березневій доповіді говориться, що собаки, які нюхають Covid-19, можуть доповнювати звичайні засоби діагностики, оскільки — на відміну від тестів мазка з носа, які вимагають контакту між людьми та очікування результату не менше 15 хвилин — собаки можуть неінвазивно перевіряти велику кількість людей в реальному режимі час і за низькою вартістю.

За даними ВООЗ, одна собака може щодня обстежувати від 250 до 300 людей

Професор Гранджіан підрахував, що «собачий» скринінг у Франції може коштувати лише один євро, що еквівалентно приблизно 1,20 дол. США на людину, на відміну від приблизно 75 євро за полімеразну ланцюгову реакцію або ПЛР-тест, високоточний тест, який включає носовий тампон.


Ruth Bender, wsj.com

Вам также может понравиться