«Паспорт» Covid-19 викликає занепокоєння щодо етики і логістичних перешкод

vaccine passport

Коли розповсюдження вакцин набирає обертів, уряди у всьому світі шукають засобів, щоб люди довели, що вони щеплені проти коронавірусу, піднімаючи логістичні та етичні занепокоєння щодо того, чи будуть інші виключені з повсякденного життя.


Нещодавно уряд Великобританії оголосив, що розгляне питання, чи потрібні британцям докази вакцинації або негативний тест Covid-19, щоб відвідувати бари, повертатися в офіс або відвідувати театри та спортивні заходи.


  • Минулого тижня в Ізраїлі було запущено паспорт вакцини, що дозволяє тим, хто щеплений, відвідувати готелі та спортзали. Зараз Саудівська Аравія видає медичний паспорт для тих, хто щеплений, а уряд Ісландії видає паспорти вакцин для полегшення закордонних подорожей. Минулого місяця президент Байден видав розпорядження з проханням урядовим установам оцінити доцільність створення цифрових сертифікатів щеплень Covid-19 в США.
vaccine passport

Прихильники планів заявляють, що вони дадуть змогу знову відкрити побиті економіки, незважаючи на те, що вакцини все ще впроваджуються, дозволяючи людям насолоджуватися дозвіллям і їхати на роботу в безпеці, знаючи, що вони не завдають шкоди іншим або не ризикують самі. Це також може служити стимулом для людей, щоб отримати щеплення.


Але концепція потенційно чревата підводними каменями. Це могло б спричинити дискримінацію спільнот меншин, які, на думку національних опитувань, рідше приймають вакцини, або молодих людей, яким менше шансів отримати пріоритет для їх отримання. Є питання щодо етики надання бізнесу доступу до медичних книжок людей.


«Все, що лежить в основі всього цього, полягає в тому, для чого ви збираєтеся це використовувати?» сказала Мелінда Міллс, директор Центру демографічних наук Левергульма Оксфордського університету. “Це для міжнародних подорожей? Це для влаштування на роботу? Це для покупки молока? «


Деякі органи охорони здоров’я стурбовані тим, що паспорти вакцин можуть дати людям помилкове відчуття безпеки. Наприклад, незрозуміло, чи вакцини зупиняють людей від зараження та розповсюдження хвороби та чи прищеплення стануть менш ефективними завдяки мутаціям вірусу. Вчені мчаться отримати відповіді на ці питання.


В Європейському Союзі лідери домовились на віртуальному саміті у четвер, щоб протягом трьох місяців створити електронний сертифікат вакцини, який може діяти по всьому блоку. Але залишаються розділення щодо того, для чого можна використовувати сертифікат. Деякі, як Австрія та Греція, хочуть, щоб це був паспорт, що дозволяє вакцинованим подорожувати.


  • Інші, зокрема Франція, Бельгія та Нідерланди, ставляться до цього більш скептично. Президент Франції Еммануель Макрон заявив у четвер у вечір, що не хоче, щоб молоді люди, які наразі не отримують щеплень, зазнавали дискримінації.

Всесвітня організація охорони здоров’я створила робочу групу, щоб розглянути, як найкраще створити цифровий сертифікат про щеплення.


Ізраїль та Великобританія, дві великі країни з передовими програмами вакцинації, стоять на передовій дискусії. Великобританія прагне зробити щеплення всім дорослим до кінця липня. Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив перегляд сертифікатів імунітету, який має бути укладений до середини червня.


vaccine passport

Ізраїль у суботу ввечері почав видавати так звані «зелені паспорти», що дозволяють вакцинованим людям відвідувати спортзали, концерти та готелі. Пізніше пропуски будуть використовуватись у ресторанах та барах, коли вони знову відкриються протягом найближчих тижнів.


Watsons UA

Вам также может понравиться