Лікарі кажуть, що вакцина Covid-19 діє, навіть якщо побічні ефекти відрізняються для всіх

vaccine immunitet

Вік та інші фактори можуть зіграти свою роль, але вчені стверджують, що щеплення забезпечують імунітет, в тому числі за відсутності втоми, ознобу та інших симптомів


vaccine immunitet

Інфекціоністи працюють над тим, щоб запевнити людей, що вони все ще отримують захист від вакцин Covid-19, навіть якщо вони не відчувають грипоподібних ефектів, які вражають деяких людей після вакцинації.


Втомленість, озноб та інші симптоми протягом наступних днів після вакцинації є свідченням того, що вакцина справляє бажаний вплив на імунну систему організму, стверджують представники охорони здоров’я. Американські Центри з контролю та профілактики захворювань та Всесвітня організація охорони здоров’я на своїх веб-сайтах заявляють, що побічні ефекти означають, що організм “будує захист” від коронавірусу.

Це повідомлення може привести деяких людей до висновку, що відсутність побічних ефектів свідчить про те, що вакцинація не призводить до того, що організм формує імунітет до вірусу. Проте лікарі-інфекціоністи кажуть, що більшість людей отримують захист від вакцин, навіть якщо вони не відчувають побічних ефектів.


«Я не думаю, що хтось повинен співвідносити ступінь своєї реакції на вакцину із захистом від інфекції», — сказав Х. Коді Мейснер, начальник відділу дитячих інфекційних хвороб Медичної школи університету Тафтса в Бостоні. «Ми знаємо, що люди, які не реагують на вакцину через побічні ефекти, все ще добре захищені. Вакцини працюють, навіть якщо у вас немає втоми, головного болю, лихоманки, болю в м’язах та суглобах «.


Експерти кажуть, що необхідні додаткові дослідження, щоб встановити, які побічні ефекти, пов’язані з вакциною, або їх відсутність говорять нам про силу імунної реакції людей.


«Існує стільки нюансів щодо того, як ви реагуєте», — сказала Кетрін Едвардс, професор педіатрії та дослідник вакцин з Медичної школи університету Вандербільта в Нешвілі, штат Теннессі.


Доктор Едвардс сказав, що існує біологічна основа, щоб сказати людям, що «добре почуватися погано», оскільки побічні ефекти можуть бути ознакою імунної відповіді. Але, додала вона, «я думаю, нам слід підтвердити наявність стосунків». За її словами, вона висловлювала запитання від одержувачів вакцини, які не відчували побічних ефектів, і переживає, що відсутність означає, що вони не отримують захисту.

Відомо, що вакцини проти інших хвороб викликають побічні ефекти, оскільки імунна відповідь вивільняє запальні речовини в організмі

Невелике дослідження, проведене нещодавно вченими з Університету Пенсільванії, показало, що люди, які мали більш сильні побічні ефекти після отримання будь-якої з двох провідних вакцин у США — від Pfizer Inc. / BioNTech SE та Moderna Inc. — мали дещо вищий рівень антитіл, ніж у тих, у кого були менш сильні побічні ефекти. Однак у всіх людей, які отримували вакцину в ході дослідження, були хороші імунні реакції, заявив співавтор дослідження Е. Джон Веррі, директор Інституту імунології ім.


Вакцини Pfizer і Moderna використовують технологію на основі РНК і можуть викликати подібні побічні ефекти. Починаючи від болю в місці ін’єкції, втоми, головного болю, болю в м’язах, болях у суглобах, на додаток до лихоманки та ознобу, вони зазвичай виникають протягом доби після вакцинації та проходять протягом декількох днів. Побічні ефекти часто можна впоратись, приймаючи ацетамінофен або інше знеболювальне.


Вакцини були принаймні на 94% ефективні для захисту від Covid-19 в окремих великих клінічних випробуваннях, які розпочались минулого року.
Біль або набряк у місці ін’єкції є найпоширенішою реакцією, яка спостерігається у 92% реципієнтів вакцини Moderna та 84% тих, хто отримує укол Pfizer, показали дослідження.

Прес-секретар Pfizer сказала, що побічні ефекти не вказують на рівень імунітету, який надається вакциною. Вона не змогла б продемонструвати таку високу ефективність, якби єдиними захищеними людьми були люди з симптомами, сказала вона.

Модерна не відразу відповіла на запит про коментар.

JNJ одноразова вакцина Covid-19 від Johnson & Johnson використовує іншу технологію, ніж щеплення Pfizer та Moderna. Велике дослідження показало, що біль у місці ін’єкції зачіпає близько 49% реципієнтів, тоді як головний біль, втома або м’язовий біль виникають із меншими показниками. У невеликої кількості реципієнтів вакцин J&J утворилися серйозні тромби.


Вік, здається, є фактором, який визначає, хто відчуває побічні ефекти. Люди старше 65 років рідше, ніж молоді люди, відчувають побічні ефекти. Літні люди, як правило, мають менш стійку імунну реакцію на вакцини.

Вам также может понравиться