Повністю вакциновані люди можуть перестати носити маски та дотримуватись дистанції в більшості випадків, каже CDC

face mask free

Агенція рекомендує людям, які були повністю щеплені, дотримуватися заходів обережності в кабінетах лікарів, аеропортах та будинках престарілих.


face mask free

Повністю вакцинованим людям не потрібно носити маску або бути на фізичній відстані під час активних заходів на відкритому повітрі або в приміщенні, заявляють службовці охорони здоров’я, і це найширше послаблення рекомендацій щодо пандемії.


Повністю вакциновані повинні продовжувати носити маску під час подорожі літаком, автобусом або поїздом, і вказівки не застосовуються до певних місць, таких як лікарні, будинки престарілих та в’язниці, повідомили в четвер в Центрі контролю та профілактики захворювань США.


Однак повністю захищені можуть продовжити робити багато справ, від яких їм довелося відмовитись через пандемію коронавірусу, заявила директор CDC Рошель Валенський.

CDC вважає людей повністю вакцинованими або через два тижні після отримання другої дози вакцини до мРНК, такої як від Pfizer та партнера BioNTech або Moderna, або через два тижні після отримання одноразової вакцини від Johnson & Johnson.


«Ми всі прагнули цього моменту, коли ми можемо повернутися до певного нормального стану», — сказав доктор Валенський. «Цей момент настав для тих, хто повністю щеплений».


  • Агенція заявила, що вносить ці зміни на основі останніх дослідженнь, які вказують на те, що повна вакцинація зменшує ризик зараження та поширення вірусу на інших, крім запобігання важким захворюванням та смерті.

Одне недавнє дослідження серед медичних працівників в Ізраїлі підрахувало, що вакцина Pfizer-BioNTech ефективна на 97% проти симптоматичної інфекції та 86% проти безсимптомної інфекції.


  • Нещодавнє оформлення щеплення Pfizer-BioNTech для підлітків у віці від 12 до 15 років, більш широка доступність вакцин та поточний підрахунок випадків також підкреслили це рішення, сказав д-р Валенський.

Невакциновані люди залишаються в зоні ризику, сказав доктор Валенський, і повинні продовжувати носити маски та робити щеплення якомога швидше.


Оновлення правил агентства ще більше послаблює керівні принципи для щеплених людей, оскільки випадки захворювання на Covid-19 у США продовжують зменшуватися. Це відбувається, оскільки CDC стикається з критикою деяких експертів у галузі охорони здоров’я як надто обережну у полегшенні заходів безпеки щодо пандемії.

Нові рекомендації ще більше відсунуть США від заходів блокування та суворих запобіжних заходів, що ознаменували попередні етапи пандемії, та до більш повного відновлення. Багато штатів послаблюють вимоги щодо носіння масок для обличчя та інших заходів, тоді як люди почали повертатися до ресторанів та інших громадських місць.


Незабаром після оголошення CDC Білий дім надіслав електронний лист співробітникам, в якому повідомляє, що маски більше не потрібні в університетському містечку для тих, хто був повністю щеплений, заявив представник Білого дому.

Президент Байден та віце-президент Камала Гарріс вийшли до Рожевого саду Білого дому, не маючи масок, і після своїх зауважень жоден з них знову не наділи. Пан Байден сказав, що перегляди ознаменували собою важливий етап, але застерігав, що для завершення пандемії потрібно ще більше роботи.

«Послухайте, ми зайшли так далеко», — сказав містер Байден. “Будь ласка, захистіться, поки не дійдете до фінішу. Тому що настільки великим, як це оголошення сьогодні, ми не хочемо відмовлятися «.


Сьюзен Коллінз (Р., штат Мен) та Джоні Ернст (Р., Айова) зняли свої маски та закричали «Свобода» після того, як новина вийшла


«Мене дуже вразило те, що мені не довелося носити маску, тому я буквально зняв її і кинув у повітря», — сказала пані Коллінз пізніше. “Було відчуття свободи та полегшення, яке, на мою думку, відображає щось глибше. Я думаю, що наше піднесення відображає, яким важким був рік для нашої країни, і це було лише символом цього «.

В Сенаті камери C-Span зафіксували пані Ернст, вказуючи їй на оголене обличчя та видиму усмішку.

«Нарешті вільний», — заявив лідер сенатських меншин Мітч Макконнелл (Р., штат Кіт.), Завзятий маскар протягом усієї пандемії, покинувши пагорб, тепер без маски.

Послаблення рекомендацій було привітано вченими, які заявили, що CDC міг би швидше оновити свої вказівки на основі наявних даних, а також люди, які втомилися від суворих рекомендацій агентства.
Проте цей крок може ускладнити зусилля у галузі охорони здоров’я щодо стримування пандемії та випередження варіантів, враховуючи те, що значний відсоток американців щеплені не повністю. Один виклик: заохочення людей, які не є повністю захищеними, дотримуватися запобіжних заходів.


«Значною мірою це стосується системи пошани», — сказав Вівек Черіан, лікар внутрішньої медицини, що працює в Меділендській системі Університету Меріленда.

За даними CDC, понад 35% населення США повністю вакциновані, і понад 46% населення отримали принаймні одну дозу.
У Міссісіпі, в якому 25% жителів повністю вакциновані, найнижчий показник у країні, чиновники охорони здоров’я.


«У моїй перспективі все ще має сенс у переповненому приміщенні всі носити маски», — сказав Томас Доббс, державний медичний працівник штату Міссісіпі. «Здебільшого тому, що ви не знаєте, хто не щеплений. І ми все ще ризикуємо. Мені особисто неприємно це робити, і я думаю, що це все ще має сенс для Міссісіпі в приміщенні, особливо в умовах людності «.


На запитання про параметри, де незрозуміло, чи були люди щеплені, доктор Валенський сказав: «Якщо ви повністю щеплені, ви захищені. Не захищені люди, які не повністю щеплені в тих умовах, які, можливо, не носять маски ».


Деякі підприємства можуть не швидко прийняти рекомендації, оскільки велика кількість людей не щеплена повністю, місцеві мандати можуть відрізнятися, і компанії хочуть захистити своїх працівників. Kroger Co., найбільша мережа супермаркетів в країні, заявила, що і надалі вимагатиме від людей носити маски та заохочуватиме соціальне дистанціювання. Компанія заявила, що просить надати відгук у співробітників, оскільки вона переглядає практику безпеки та останні інструкції CDC.


Тим не менше, розслаблений мандат може дозволити формуватися більшим натовпам. Виконавчий директор Walt Disney Co. Боб Чапек заявив, що він очікує «негайного збільшення» кількості людей, що допускаються до внутрішніх тематичних парків Діснея.

«Сьогоднішні вказівки, — сказав він, — це дуже важлива новина для нас, особливо якщо хтось був у Флориді в середині літа із маскою».

Виробник джипів Stellantis NV заявив, що продовжуватиме застосовувати маски на своїх об’єктах «в найближчому майбутньому, оскільки вони, як було доведено, захищають наших співробітників».

Sanderson Farms Inc., компанія із штату Міссісіпі, яка щотижня переробляє понад 13 мільйонів курей на заводах від Північної Кароліни до Техасу, не планує зменшувати вимоги до масок, захисних масків, температурних перевірок та соціального дистанціювання серед своїх приблизно 17 000 співробітників. .

Головний фінансовий директор Майк Кокрелл заявив, що Сандерсон прийняв протоколи безпеки на основі рекомендацій CDC, а також власного медичного персоналу та зовнішніх медичних працівників.

«Протягом усієї пандемії наша практика полягала в тому, щоб у приміщенні було найконсервативнішим чином», — сказав пан Кокрелл.

CDC також дав деякі застереження. За повідомленням агентства, рекомендації не застосовуються до закладів охорони здоров’я, включаючи лікарські кабінети; під час подорожей на літаках, поїздах та автобусах та в транспортних вузлах, таких як аеропорти та залізничні вокзали; виправні установи та притулки для бездомних. Люди, які мають імунітет, повинні поговорити зі своїми лікарями, щоб допомогти визначити, чи продовжувати носити маску, сказав доктор Валенський.

  • Агенція також заявила, що повністю вакциновані повинні носити маски, коли цього вимагають федеральні та місцеві чиновники, а також окремі підприємства та робочі місця.

«Існує те, що говорить наука, є яка логістика у нас є, і люди почуваються комфортно», — сказала Зое Макларен, доцент Школи державної політики в Університеті штату Меріленд, округ Балтімор. «Це три дуже різні речі, і CDC намагається збалансувати всі ці речі».

Ті, у кого з’являються симптоми, навіть при вакцинації, повинні нанести маску і негайно пройти обстеження, сказав доктор Валенський

У квітні CDC пом’якшив рекомендації щодо використання масок для повністю вакцинованих осіб, заявивши, що прищепленим людям не потрібно носити маски на вулиці, перебуваючи на самоті або в невеликих групах.

CDC заявив, що продовжуватиме оновлювати свої вказівки у міру появи нових доказів та збільшення кількості людей, які отримують щеплення.

  • Настанови, можливо, доведеться знову змінити, якщо ситуація з пандемією погіршиться в США, сказав д-р Валенський.

За останні тижні в США скорочуються випадки захворювання Covid-19, госпіталізацій та смертей. Семиденна ковзаюча середня кількість випадків знизилася до 36 800 станом на 11 травня, що на 23% менше середнього показника попереднього тижня, сказав доктор Валенський.


Watsons UA

Вам также может понравиться