CDC рекомендує вакцину Pfizer-BioNTech для дітей віком від 12 до 15 років

children vaccine pfizer

Центри з контролю та профілактики захворювань зробили крок після того, як його консультативна комісія з питань вакцинації проголосувала у середу за підтримку вакцинації.


Центри з контролю та профілактики захворювань рекомендували в середу отримувати від 15 до 15 років вакцину Covid-19 від Pfizer Inc. та BioNTech SE, що розширює національну кампанію вакцинації.


CDC зробив крок після того, як його консультативна комісія з питань вакцинації проголосувала рекомендувати знімок на засіданні в середу після перегляду даних клінічних випробувань та іншої відповідної інформації. Консультативний комітет з питань імунізації (ACIP) проголосував 14: 0, один учасник з правом голосу утримався.


Багато батьків, працівники шкіл та органи охорони здоров’я прагнуть, щоб діти вчасно зробили щеплення для літніх таборів та початку наступного навчального року. Влада охорони здоров’я очікує, що діти будуть вакциновані в аптеках, кабінетах лікарів та існуючих місцях масової вакцинації.

children vaccine pfizer

«Суть в наступному: вакцини для дітей у віці від 12 до 15 років є безпечними, ефективними, легкими, швидкими та безкоштовними», — сказав президент Байден у середу.


Щеплення підлітків у деяких районах країни вже розпочато, але більшість постачальників вакцини чекали офіційної рекомендації від ACIP. Рекомендація комітету стане політикою, коли її підпише директор CDC, доктор Рошель Валенський. Доктор Валенський зробив це через кілька годин після голосування ACIP.


«Прищеплення підлітків означає їх швидше повернення до соціальної діяльності і може забезпечити спокій батькам і вихователям, знаючи, що їхня сім’я захищена», — зазначив доктор Валенський.


«Це ще один спосіб наблизитись до припинення цієї жахливої ​​пандемії», — сказала д-р Каміл Коттон, інфекціоніст із Массачусетської загальної лікарні в Бостоні та член голосування ACIP.

Поширення вакцинації на дітей необхідно для уповільнення поширення Covid-19 і переміщення країни за межі пандемії, дозволяючи повне повернення до школи, роботи та торгівлі, заявляють представники охорони здоров’я. За даними Фонду сім’ї Кайзера, некомерційної організації охорони здоров’я, у США близько 17 мільйонів дітей у віці від 12 до 15 років.


Дорадча комісія з 15 членів складається з педіатрів, лікарів-інфекціоністів та інших медичних експертів. Рекомендація комісії відповідає дозволу Управління з контролю за продуктами та ліками в понеділок на отримання дводозового уколу Pfizer-BioNTech для застосування дітям віком до 12 років — першої вакцини Covid-19 для дітей у країні.

«Це забезпечить захист для дітей віком від 12 до 15 років», — сказав д-р Генрі Бернштейн, член ACIP, який має право голосу, і професор педіатрії в Медичній школі Цукера в Хофстрі / Нортвелл. “Це зменшить передачу даних у їхніх сім’ях. Це сприятиме підвищенню імунітету громади, і це дозволить дітям цього року безпечніше повертатися до таборів та до особистої школи «.


За оцінками медичних експертів, у дітей ризик зараження Covid-19 нижчий, ніж у дорослих, а при зараженні спостерігаються більш слабкі симптоми. Однак деякі діти можуть серйозно захворіти, а деякі — поширити вірус.

  • На засіданні в середу члени ACIP обговорили результати дослідження Pfizer-BioNTech на 2260 підлітках, які виявили, що щеплення із двома дозами є 100% ефективним у захисті від симптоматичного захворювання Covid-19 у віці від 12 до 15 років.

У дослідженні близько половини випробовуваних отримували дози вакцини з інтервалом у три тижні, тоді як решта випробовуваних отримували плацебо. Добровольці, які отримали вакцину, отримували ту саму дозу, яку отримують люди похилого віку.

  • Дослідники виявили, що діти віком від 12 до 15 років отримували імунну відповідь настільки ж сильну, як у 16-25 років.
  • За даними Pfizer та CDC, у семи дітей, яким було зроблено щеплення, спостерігались набряклість або збільшення лімфатичних вузлів через вакцину, порівняно з одним суб’єктом у групі плацебо.

П’ятеро дітей, які отримали вакцину, зазнали серйозних побічних ефектів порівняно з двома в групі плацебо, заявив на зустрічі Джон Перес, віце-президент клінічних досліджень та розробок компанії Pfizer. У вакцинованій групі вони включали чотири випадки психічних розладів, включаючи депресію, тривогу та суїцидальні ідеї, і доктор Перес сказав, що ці діти або мали депресію в анамнезі, або їм виписували ліки від супутніх розладів. Одна дитина з вакцинованої групи також відчувала біль у животі та запор, а також біль у нервах.

Згідно з CDC, жоден із серйозних побічних ефектів не був пов’язаний з вакциною

Pfizer ще не проаналізував дані за расовою чи національною приналежністю, сказав д-р Перес. Близько 85% досліджуваних були білими.

У підлітків зростає кількість випадків захворювання на Covid-19, і, оскільки американці старшого віку вакцинувались, підлітки становлять все більшу частку від загальної кількості випадків у США, сказала Сара Олівер, медичний працівник CDC. У квітні на підлітків припадало 9% зареєстрованих випадків, більша частка, ніж випадки, що стосуються людей 65 років і старших.


Понад 1,5 мільйона дітей у віці від 12 до 17 років отримали діагноз Covid-19 з березня 2020 року, а понад 13 000 були госпіталізовані, свідчать дані CDC. Однак мільйони випадків не повідомляються, сказав доктор Олівер. За оцінками агентства, 22,2 мільйона дітей у віці від 5 до 17 років були заражені з лютого 2020 року, що становить близько 19% усіх інфекцій.


Госпіталізації серед 12-17-річних дітей набагато вищі для Covid-19, ніж для грипу, свідчать дані CDC, і підлітки страждають важче від рідкісного ускладнення Covid-19, відомого як мультисистемний запальний синдром у дітей, або MIS-C, ніж молодші діти. Covid-19 склав 1,3% усіх смертей серед 12-17-річних між 1 січня 2020 року та 30 квітня цього року. Цей рівень міг би увійти до 10 найкращих причин смерті серед дітей у 2019 році, сказав доктор Олівер.

  • Вакцина Pfizer-BioNTech стала найбільш широко використовуваним в США, оскільки в грудні регулятори дозволили її використовувати людям 16 років і старше після випробування, в якому брали участь 44 000 суб’єктів.

Вакцина компаній входить до числа трьох дозволених для використання в США, а також вакцини від Moderna Inc. та Johnson & Johnson.


Pfizer очікує звернутися до FDA у вересні з дозволом на використання вакцини у дітей віком від 2 до 11 років, якщо поточні дослідження виявляться позитивними. Компанія заявила, що планує зробити подібний запит щодо дітей віком від 6 місяців до 2 років у четвертому кварталі.

Під час зустрічі представники CDC також заявили, що люди можуть отримувати вакцини Covid-19 того ж дня, що і інші вакцини, а також якщо вони нещодавно отримували іншу вакцину. З моменту дозволу постріли вводили людям, якщо протягом двох тижнів їм не вводили інші вакцини.


Педіатри спостерігали за такими змінами, оскільки діти можуть отримати більше однієї вакцини, коли відвідують лікарів. За словами федеральних чиновників, багато дітей відставали від щеплень під час пандемії.

Рекомендація в середу є нагадуванням про те, що пандемія охопила молодь Америки, сказала Грейс Лі, член ACIP, який є голосом, яка є дитячим інфекціоністом Стенфордського університету.


«Я думаю, що дитячий досвід, який пережили наші діти, матиме довгострокові наслідки, які можуть поширюватися на покоління», — сказала вона. «Чесно кажучи, ми ще не до кінця розуміємо загальний вплив пандемії на фізичне здоров’я, психічне здоров’я та освіту на наших дітей».

Вам также может понравиться