Вакцини Covid-19 марно витрачаються, оскільки спеціальні шприци закінчуються

vaccine

Адміністратори вакцини заявляють, що вони не отримують достатньо спеціальних шприців, необхідних для вилучення з флаконів кожної останньої дози вакцини Covid-19, що є проблемою, оскільки виробники прогнозують, що виробництво не покращиться до другої половини цього року.

vaccine

Вісім штатів та кілька місцевих департаментів охорони здоров’я та постачальників медичних послуг кажуть, що набори, які вони отримують від федерального уряду США для введення вакцин, містять недостатню кількість так званих шприців з низьким рівнем мертвого простору, призначених для мінімізації витрачених доз.


Набори містять голки, марлеві прокладки та інші матеріали для вакцинації, включаючи різні комбінації спеціальних шприців та звичайних. Іноді у адміністраторів закінчуються спеціальні шприци і їм доводиться використовувати стандартні, менш ефективні альтернативи, залишаючи дози невикористаними.


«Ми постійно про це турбуємось», — сказала Ерін Фокс, експерт з дефіциту ліків та фармацевт, яка допомагає робити уколи в Університеті Юти. Нещодавно пункт щеплення викинув 10 доз, оскільки персонал не зміг дістати останні краплі з флаконів. «Ви відкриваєте це і не знаєте, які шприци ви отримаєте», — сказала вона.


Прес-секретар Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб визнала, що поставки спеціальних шприців обмежені. Дефіцит менш гострий для постачання спеціальних шприців, що використовуються для введення Pfizer, враховуючи те, що федеральний уряд збільшив поставки пристроїв на початку цього року. Федеральний уряд надасть більше спеціальних шприців для пострілів Moderna штатам у найближчі тижні, сказала вона. До цього часу вакцинатори не повинні планувати витягувати всі додаткові дози вакцини Moderna Inc., сказала представник HHS.


Нестача означає, що в деяких випадках витрачається до 17% вакцини у флаконах Pfizer та до 13% відсотків вакцини у флаконах Moderna

  • Оскільки майже третина населення США повністю вакцинована, нестача шприців може бути зменшена, оскільки виробництво вакцин продовжує зростати в США, а попит на вакцини сповільнюється. Але кожна доза все ще дуже затребувана у всьому світі, оскільки більшість країн все ще перебувають на початковій стадії впровадження вакцини.

Шприци з обмеженим простором мінімізують зону між дном поршня та вершиною голки. Зазвичай в цій зоні потрапляє невелика кількість рідини після введення вакцини. Використовуючи спеціальні шприци з меншим розміром мертвого простору, зазначають представники охорони здоров’я, менше вакцин втрачається.


До пандемії шприци були обмеженими у вжитку, оскільки вони в основному використовуються для нішових застосувань, таких як дорогі спеціальні препарати, та для запобігання розповсюдженню захворювань, що передаються через кров, у країнах з низьким рівнем доходу, стверджують експерти з ланцюгів поставок.


  • Представники адміністрації Трампа на початку пандемії не забезпечили багато шприців з низьким рівнем мертвої зони, оскільки не було очевидно, що пристрої знадобляться.

Після того, як у грудні було дозволено робити щеплення, адміністратори вакцини швидко зрозуміли, що у флаконах є більше доз, ніж зазначено на етикетці, оскільки виробники помилились і заповнили флакони.


Використовуючи спеціальні шприци, адміністратори можуть витягувати зайві дози та збільшувати запас. З тих пір Американська адміністрація з питань харчових продуктів і медикаментів дозволила нові етикетки для обліку додаткових доз: до шести для вакцини від Pfizer та BioNTech SE та до 11 або 15 залежно від флаконів для вакцини від Moderna, якщо такі шприци використовуються.

Вам также может понравиться