Модерна каже, що її бустер-дози демонструють позитивні очікування проти штамів Covid-19

booster shot moderna covid

Бустерні щеплення, що розробляються Moderna Inc. допомогли покращити імунну відповідь на деякі варіанти вірусу серед людей, які отримали вакцину Covid-19 компанії в рамках раннього дослідження, заявила біотехнологічна компанія в середу.

booster shot moderna covid
  • Результати, хоча і попередні, є ознакою того, що додавання прискорених щепленнь через кілька місяців після первинних щеплень може зміцнити імунітет людей проти більш заразних штамів вірусу.

Компанія тестувала, даючи людям підсилення або одноразовою дозою оригінальної вакцини, мРНК-1273, або новою вакциною, мРНК-1273.351, яка була модифікована, щоб краще відповідати варіанту вірусу, вперше виявленому в Південній Африці та відомому як B.1.351.

Суб’єкти отримали додаткові щеплення приблизно через шість-вісім місяців після того, як вони отримали другу дозу оригінальної вакцини як частину фази 2 дослідження, яке розпочалося минулого року.


Обидва підсилювальні постріли збільшили агенти імунної системи, відомі як нейтралізуючі антитіла проти двох варіантів, що викликають занепокоєння: B.1.351 та P.1, який вперше був виявлений у Бразилії, повідомляє Moderna.

Імунну відповідь вимірювали через 15 днів після прискорених доз, повідомляє компанія

  • Бустер-доза вакцини, націленої на варіант, індукує вищі концентрації нейтралізуючих антитіл щодо варіанту B.1.351, ніж бустер-доза оригінальної вакцини Модерна, сказала Модерна.

«Ми раді цим новим даним, які зміцнюють нашу впевненість у тому, що наша підсилювальна стратегія повинна захищати від нових виявлених варіантів», — заявив керівник Moderna Стефан Бансель.


Варіанти вірусу виникли як загроза зусиллям щодо подолання пандемії, поки вакцини розповсюджувались.

Деякі дослідження показали, що в даний час дозволені щеплення захищають від варіантів, хоча, здається, вакцини не працюють так добре проти B.1.351 та P.1, як проти вихідного штаму.

Виробники ліків, включаючи Pfizer Inc. та Johnson & Johnson, запустили програми, що вивчають нові вакцини та ін’єкційні щеплення

Експериментальні бустерні дози Модерни, як правило, добре переносились, повідомили в компанії. Більшість побічних ефектів, таких як втома та головний біль, були легкими або помірними, заявила компанія.

  • Дослідження не перевірило, чи підсилювальні дози захищали людей від хвороб, спричинених цими варіантами.

Moderna оголосила попередні результати дослідження у прес-релізі та заявила, що подала їх на сервер препринтів. Дані ще не пройшли незалежну експертну перевірку.


BioNTech заявила, що також надасть дані дослідження в рецензовану публікацію пізніше.

  • У цьому ж дослідженні Moderna також тестує комбіновану вакцину, орієнтовану на оригінальний вірусний штам, а також на варіант B.1.351, і планує невдовзі повідомити про результати цього підсилювального підходу.

Бустерні дози представляють значну комерційну можливість для Moderna та інших виробників ліків.

Очікується, що вакцини Covid-19 в цьому році продадуть на десятки мільярдів доларів. Вони могли б забезпечити довгострокове джерело доходу, якщо людям потрібно регулярно отримувати бустери.


Бустерний укол був би особливо прибутковим, якщо він був би ефективним навіть у людей, які спочатку отримували іншу вакцину, наприклад, особа, повністю вакцинована вакциною Джонсона та Джонсона, яка пізніше отримувала бустер від Moderna.

Дослідники планують вивчити, чи буде повністю щеплена людина захищена підсилювачем від іншої компанії.

Вам также может понравиться