Спалах ковіду на Евересті

everest covid

BBCУ таборі альпіністів на Евересті в Непалі дедалі більше хворих із симптомами COVID-19 та підтверджених випадків. Влада побоюється серйозного спалаху.


everest covid

Працівники базового табору повідомляють про 17 підтверджених випадків коронавірусної хвороби у мешканців табору, яких доставили до лікарень у Катманду.


Уряд Непалу наразі заперечує інформацію про позитивні випадки. На думку деяких фахівців, влада навмисно применшує масштаби епідемії, побоюючись, що Еверест знову закриють.

  • Іноземні туристи є основним джерелом доходу непальського уряду.

Перед підйомом до базового табору усі відвідувачі повинні пройти карантин у Непалі. У громаді альпіністів, однак, висловлюють занепокоєння тим, що спалах коронавірусу на Евересті може мати руйнівні наслідки.


За останні тижні кількість хворих на ковід різко зросла. Країна має найвищий рівень зараження серед усіх сусідів Індії, де друга хвиля пандемії спричинила колапс медичної системи.

Підтверджені випадки

Гімалайська рятувальна асоціація, яка керує державною клінікою у базовому таборі, заявила ВВС, що у 17 альпіністів, які вилетіли до Катманду після появи симптомів, тести на ковід були позитивними.

  • Як повідомляє доктор Пракаш Харел із клініки в таборі, кількість людей з постійним кашлем і лихоманкою щодня зростає.

Члени однієї великої експедиції, які попросили не називати своїх імен, зазначили, що у декого з їхньої команди були позитивні тести, але наразі вони одужали.

  • Норвезький альпініст Ерленд Несс розповів ВВС, що минулого місяця він тричі робив тест у різних лікарнях Катманду і його результат був позитивним.

Спочатку вважали, що у Несса ознаки висотної хвороби, але після підтвердження коронавірусу його перевезли з базового табору. Схожість симптомів коронавірусу і гірської хвороби непокоїть альпіністів.


«Тут повсюди чути, як люди кашляють», — каже Лукас Фуртенбек, керівник групи Furtenback Adventures.


«Але це не звичайний кашель, який виникає через брак кисню на висоті. Люди хворі й у них є інші симптоми, як-от лихоманка та біль у тілі».

Навін Сингх Хадка, Кореспондент BBC з питань екології


Watsons UA

Вам также может понравиться