Блакитна страховка здоров‘я обмежує дохід, що обмежує конкуренцію

blue cross blue shield association

Асоціація «Блакитний хрест» «Блакитний щит» реалізує ключовий аспект антимонопольного врегулювання, досягнутий компаніями минулого року


Асоціація «Блакитний хрест» із «Блакитним щитом» заявила, що відмовилася від правила, яке обмежує конкуренцію серед страховиків-членів, здійснивши ключовий аспект антимонопольного врегулювання, який компанії досягли минулого року з клієнтами.

blue cross blue shield association

Мирова угода не отримала остаточного схвалення від федерального судді, який головував у судовому процесі, тому вона не виконується повністю. Але минулого вівторка група страховиків офіційно зняла обмеження на частку доходу учасників, яка могла б надходити від бізнесу, який не є торговою маркою Blue Cross Blue Shield, що було одним із кроків, які вона обіцяла в рамках угоди.

  • Раніше правило було таким, що дві третини національного чистого доходу ліцензіата Blue від планів охорони здоров’я та супутніх послуг повинні отримуватись від бізнесу, що має фірмову позначку Blue.

Асоціація «Блакитний хрест» із «Блакитним щитом» включає 35 страховиків, кожна з яких, як правило, має ексклюзивні права на бренди «Блакитний хрест» та «Блакитний щит» на певній території, установка, яка залишиться недоторканою в рамках антимонопольного врегулювання.

Однак скасування обмеження доходу може дозволити страховим компаніям «Синього Хреста» більше конкурувати між собою, розширюючи свій бізнес, який не є «блакитним», стверджують експерти.

Зниження межі «безумовно повинно посилити конкуренцію», сказав Тім Грені, професор юридичного коледжу Каліфорнійського університету, хоча, за його словами, незрозуміло, як швидко це матиме ефект.

У своїй заяві Асоціація «Блакитний хрест» із «Блакитним щитом» заявила, що цей крок відповідає врегулюванню. «Компанії» Блакитний хрест «та» Блакитний щит «залишатимуться зосередженими на цілі, яку ми ставимо понад 90 років — покращенні доступу до якісної медичної допомоги для всіх американців, — оскільки врегулювання триває в процесі затвердження Судом і здійснюється відповідно до умов Угоди» — сказала група.


  • Anthem Inc. ANTM 1,32% та Health Care Service Corp. є одними з найбільших страховиків Blue. Разом усі компанії Blue охоплюють понад 100 мільйонів американців.

Девід Бойс, провідний адвокат позивачів антимонопольного законодавства Blue, сказав, що усунення обмеження «суттєво посилить конкуренцію на ринках медичного страхування».

Антимонопольні вимоги вперше були подані в 2012 році як запропонована колективна дія від імені роботодавців та окремих страхувальників із покриттям Blue. У позові стверджувалося, що страховики незаконно здійснили змову, щоб розділити ринки та уникнути конкуренції між собою, підвищуючи ціни клієнтів.

Мирова угода отримала попереднє схвалення від окружного судді США Р. Девіда Проктора в Бірмінгемі, штат Алабама, який написав, що «структурне полегшення угоди є історичним та суттєвим». Мирова угода вимагає від страховиків виплатити близько 2,7 мільярда доларів, переважно клієнтам, і вжити заходів, які включають зниження національної доходної межі.


Обмеження доходів стало перешкодою для угоди Anthem щодо придбання Cigna Corp. на суму 48 мільярдів доларів, яка в кінцевому підсумку стала основою власних антимонопольних питань. Ця угода могла б суттєво додати до не-блакитних доходів Anthem.


Тим не менше, врегулювання не розкрутить структуру ліцензування, яка дозволяє страховикам Blue мати ексклюзивні права на свої бренди в певних географічних регіонах.

Страхувальники «Блакитних» досі стикаються з паралельним антимонопольним позовом, поданим від імені медичних працівників, який стверджує, що страховики незаконно відхиляли платежі, які отримують постачальники медичних послуг. Обидва позови, об’єднані у федеральному суді штату Алабама, були спрямовані на асоціацію та всіх страховиків, яким вона ліцензує торгові марки Blue.


Однією з причин для того, щоб страховики вжили заходів щодо правила щодо доходів, може бути покращення їхнього становища в поточному позові медичних працівників, скасувавши одну практику, яка може розглядатися як антиконкурентна, сказав Гріні.


Відповідаючи на запитання про те, чому асоціація «Блакитних» зараз вирішила позбутися правила доходів, речниця заявила, що її рада прийняла рішення «на основі умов врегулювання. Це один крок у серії, який ми зробимо, щоб виконати наші зобов’язання згідно з мировою угодою «.

Написала Анні Уайльд Метьюз

Вам также может понравиться