Бідна дієта для дівчаток-підлітків турбує лікарів

teen girl diet

Багато дівчат-підлітків не отримують достатньо важливих поживних речовин, що може призвести до поганої успішності в школі та майбутніх проблем зі здоров’ям


teen girl diet

Лікарі та експерти з питань харчування все більше стурбовані поширеним низьким споживанням основних поживних речовин серед дівчаток-підлітків, і попереджають, що неправильний раціон, швидше за все, може спричинити як негайні проблеми, такі як погана успішність у школі, так і тривалі проблеми зі здоров’ям, такі як остеопороз.

«Це те, що не дає мені спати вночі», — говорить Реган Лукас Бейлі, професор науки про харчування в Університеті Пердью.


Доктор Бейлі та інші стурбовані не лише наслідками неправильного харчування для здоров’я самих дівчат, але й здоров’ям будь-яких дітей, які вони можуть мати в майбутньому.

«Вступ до репродуктивного віку з ризиком харчування може спричинити наслідки для поколінь», — говорить доктор Бейлі.


Дівчата-підлітки не отримують достатньо маси важливих вітамінів і мінералів, включаючи вітамін D, кальцій, фолієву кислоту та залізо. Близько 80% дівчат-підлітків споживають менше кальцію на день, ніж рекомендувалося, згідно з доповіддю, підготовленою федеральним комітетом, яка надала рекомендації щодо оновлення дієтичних рекомендацій для американців, опубліковану в грудні. І близько 20% дівчат мають анемію, стан, який може бути спричинений низьким споживанням заліза та може вплинути на когнітивні функції та настрій.


Комітет, до складу якого входять 20 лікарів та науковців, кілька разів попереджав про низьке споживання важливих поживних речовин серед підлітків у своїй науковій доповіді, називаючи це «викликом громадському здоров’ю». Тим часом лікарі кажуть, що під час пандемії харчові звички підлітків погіршились.


  • Дівчата також споживають занадто багато натрію, який може підвищити кров’яний тиск і збільшує ризик серцево-судинних захворювань, а також додають цукор, що сприяє зростанню рівня ожиріння, стверджують лікарі та експерти з питань харчування.

Під час пандемії Елен Рим, керівник Центру медицини підлітків дитячої лікарні клініки Клівленда, каже, що бачить нудьгуючих підлітків, які їдять занадто багато і набирають вагу, а також підлітків, які їдять занадто мало, втрачаючи вагу і відчуваючи потрапила до лікарні з “низьким пульсом і без менструації”. Центр досконалості з порушеннями харчування та ваги в системі охорони здоров’я гори Синай у Нью-Йорку побачив у 2020 році 520 нових сімей проти приблизно 300 у 2019 році, за словами керівника центру Тома Хільдебрандта.


Більшість американців різного віку не наближаються до дотримання дієтичних норм. Але підлітки виглядають найгірше


  • Наприклад, 98,8% дівчат від 14 до 18 років та 98,5% хлопців від 14 до 18 років їдять менше рекомендованої кількості овочів, згідно з аналізом державних даних наукового комітету та вчених в Міністерстві сільського господарства США та Міністерстві охорони здоров’я та соціальних служб США.
  • Для порівняння, цей показник – 76,6% жінок віком від 51 до 70 років і 85,6% чоловіків від 51 до 70 років.

Аналіз частково базувався на інтерв’ю, проведеному USDA та HHS з вибіркою американців різного віку, в яких учасникам пропонувалося згадати все, що вони їли та пили протягом двох 24-годинних періодів. Уряд проводить ці співбесіди з близько 5000 людей щороку.


Підлітки також не отримують достатньо важливих поживних речовин: як і дівчата, вони не вживають достатньо фосфору, магнію та холіну. Але дівчата стикаються з певними проблемами здоров’я, пов’язаними з дієтою, такими як анемія та погане здоров’я кісток, які можуть призвести до остеопорозу в подальшому житті.


«Дівчата-підлітки набирають від 40 до 60% своєї кісткової маси у віці від 11 до 14 років», — зазначає доктор Рим, саме тому кальцій, вітамін D і магній так важливі в цей час.

Але 94,3% дівчат від 14 до 18 років їдять менше рекомендованої кількості молочної їжі, яка є хорошим джерелом кальцію та вітаміну D. І 53,6% їдять менше, ніж рекомендована кількість багатих залізом м’яса, птиці та яйця, згідно з аналізом державних даних.


  • Близько 21% американців віком від 12 до 19 років страждають ожирінням, згідно з даними Центрів контролю та профілактики захворювань за 2017-2018 роки.

Це більше, ніж приблизно 18% у 2007-2008 роках. Підлітки можуть мати низький прийом важливих поживних речовин і мати зайву вагу, говорить Джордж Фукс, заступник голови відділу педіатрії з клінічних питань Медичного коледжу Університету Кентуккі та дитячої лікарні Кентуккі.

«Вони отримують надлишкові калорії та недостатню кількість мікроелементів», — говорить він, відзначаючи, що в шкідливій їжі, такі як газовані напої, солодощі та фаст-фуд, часто бракує важливих вітамінів і мінералів.

Згідно з аналізом державних даних, майже всі, або 95,2%, дівчат віком від 9 до 13 років отримують більше рекомендованої кількості калорій із додаванням цукру та твердих жирів. Ожиріння у підлітковому віці часто призводить до ожиріння у зрілому віці, що підвищує ризик діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань та декількох видів раку.

Лікарі стурбовані можливим впливом їжі на здоров’я дівчат-підлітків

Харчові звички підлітків часто зберігаються і у зрілому віці. А діти, народжені жінками, які страждають ожирінням під час вагітності, мають більший ризик ожиріння та діабету 2 типу. Частина ризику полягає у поведінці: діти перебирають харчові звички у своїх батьків.

Крім того, потрапляння дефіциту деяких поживних речовин та надмірної кількості калорій у внутрішньоутробному періоді — особливо з боку жирів та вуглеводів — може спричинити зміни в експресії генів, які «запускають всілякі патогенні шляхи, включаючи сприяння ожирінню», говорить Дана Дабелея, професор епідеміології та педіатрії в Колорадській школі громадського здоров’я, медичний містечко Аншутц. Ці епігенетичні зміни можуть вплинути на розвиток жирової тканини дітей і коли вони почуваються ситими, каже вона.


Незважаючи на те, що малюки вважаються найвибагливішими їдачами, доктор Бейлі каже, що насправді підлітковий вік — це «життєва стадія, що характеризується найменшим різноманітністю дієти». Підлітки «їдять обмежену кількість продуктів, і це час, коли часто існує дієта та обмежена поведінка в їжі», — каже вона.

Також підлітки найменше використовують дієтичні добавки. Вони також схильні пропускати сніданок, який часто містить поживну їжу, таку як йогурт, яйця та збагачені крупи, говорить доктор Бейлі, який був членом федерального наукового комітету, який надав рекомендації щодо оновлення дієтичних рекомендацій. І замість цього вони вирішили з’їсти більше калорій на ніч, коли частіше обирають фаст-фуд, газовані напої та чіпси.


Доктор Хільдебрандт зазначає, що у багатьох старших школах короткі періоди обіду, а спілкування та їжа конкурують між собою.

“Ви переходите до того, що можете їсти найшвидше та зручніше. Ці продукти, як правило, не мають повноцінного повноцінного харчування », — говорить він.

Іноді зусилля підлітків бути здоровими можуть дати зворотний результат. Доктор Рим каже, що вона бачила проблеми з підлітками, які користуються програмами для дієти та фітнесу, «повідомляючи їм неправильну інформацію про їх фактичний вік та стадію», і вводячи дітей у цикл недоїдання. Деякі підлітки, які дотримуються веганської або вегетаріанської дієти, відчувають труднощі з отриманням достатньої кількості заліза та вітаміну D, говорить вона. Вони також можуть не отримувати достатньої кількості білка, жиру та вуглеводів.


Багато підлітків недосипають. Недостатній сон пов’язаний з вживанням їжі з високим вмістом цукру та жиру, говорить Марі-П’єр Сент-Онже, доцент кафедри харчової медицини в Медичному центрі Колумбійського університету Ірвінга в Нью-Йорку. Через зміни циркадного ритму підлітки, як правило, пізніше засинають і пізніше встають. Ранній початок навчання в школі може перешкодити цьому.

  • Дослідження, опубліковане в 2018 році в Journal of Adolescent Health, показало, що пізніший час початку навчання в школі був пов’язаний із зниженням індексу маси тіла у групі з понад 29 000 канадських студентів у віці від 10 до 18 років.

Найпотужніший самотній рух, який батьки можуть зробити для поліпшення раціону харчування підлітків — це не купувати солодкі напої, каже Елізабет Майер-Девіс, завідувач кафедри харчування в Університеті Північної Кароліни в Чапел-Хілл. І навіть краще, якщо ви зможете замінити ці напої здоровою їжею, такою як фрукти та овочі, що містять важливі поживні речовини, говорить доктор Майер-Девіс, який також був членом Федерального наукового комітету. Незважаючи на те, що ваш підліток все ще може купувати газовані напої, коли вони перебувають далеко від дому, правило забороненого вживання напоїв у будинку все ще допоможе.

«Ви моделюєте хорошу поведінку і демонструєте альтернативи», — говорить доктор Майер-Девіс.

Автор Андреа Петерсен

Вам также может понравиться