Індійська криза Covid-19 підвищує тиск щодо відмови від патентів на вакцини

People’s Vaccine Campaign

На тлі збільшення розриву у щепленнях між багатим і бідним світами країни, що розвиваються, намагаються послабити обмеження інтелектуальної власності на вакцини

People’s Vaccine Campaign

Вибух випадків захворювання на Covid-19 в Індії та інших країнах, що розвиваються, додає обертів стимулу припинити обмеження інтелектуальної власності на вакцини, чинячи тиск на Вашингтон, інші західні уряди та фармацевтичні компанії, щоб зробити більше для вирішення кризи.


Близько 60 країн, що розвиваються, на чолі з Індією та Південною Африкою готують нову пропозицію про відмову від правил Світової організації торгівлі щодо інтелектуальної власності, — що, за їхніми словами, дозволить значно збільшити виробництво вакцин у всьому світі. Нова пропозиція буде внесена до організації найближчими днями, запевняють дипломати.


  • Навіть якщо близько 30% американців повністю щеплені, то в Індії це складає менше 2% індійців. Нові випадки захворювання на Covid-19 є рекордно високими у всьому світі, в основному завдяки ескалації у бідних країнах із середнім рівнем доходу, таких як Бразилія, Туреччина та Колумбія.

Фармацевтичні компанії, які швидко нарощують обсяги виробництва, щоб задовольнити світовий попит, заявляють, що відмова від інтелектуальної власності на вакцини не вирішить проблеми з поставками в короткостроковій перспективі, оскільки контрактні виробники не знайомі з новою технологією — технічне ноу-хау, це не не захищено патентами.

  • Але тиск посилюється на західні уряди, включаючи США. У дзвінку на початку цього тижня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді натиснув президента Байдена на підтримку відмови.

«Ми маємо оцінити, чи ефективніше тут виробляти та забезпечувати поставки у всьому світі, або ж відмова від ІВ є варіантом», — сказала прес-секретар Білого дому Джен Псакі на цьому тижні.


Вона додала, що пан Байден ще не прийняв рішення про те, чи США підтримуватимуть відмову або наполягатимуть на інших засобах для прискорення імунізації в країнах, що розвиваються.

Понад 100 членів Конгресу підтримують відмову. У нещодавньому листі до пана Байдена від сенатора Вермонта Берні Сандерса та дев’яти сенаторів-демократів, у тому числі Елізабет Уоррен, йдеться, що «затягування впровадження вакцин у країнах, що розвиваються, дозволяє заблокувати патентний захист, що збільшує прибуток, загрожує безпеці американської громадськості, яка фінансувала вакцини в першу чергу «.


  • Правила СОТ, відомі як «Trips», були змінені, щоб дозволити країнам виробляти ліки в надзвичайних ситуаціях, після того як Індія та Південна Африка провели зусилля щодо скасування патентів на ліки від СНІДу в 1990-х, що, за даними ООН, заощадило десятки мільйонів життя в бідніших країнах.

Вам также может понравиться