Здається, вакцини сповільнюють поширення інфекцій Covid-19

vaccine usa 37%

Оскільки понад 37% дорослих у США повністю вакциновані, Ентоні Фочі очікує, що кількість випадків суттєво зменшиться

vaccine usa 37%

Очікується, що вакцини починають стримувати нові випадки зараження Covid-19 у США, прорив, який може допомогти людям повернутися до більш звичної діяльності, оскільки занепокоєння щодо зараження зменшується, стверджують представники охорони здоров’я.


До вівторка 37,3% дорослих американців були повністю вакциновані проти Covid-19, зробивши близько 2,7 мільйона щепленнь щодня. Дані Університету Джона Хопкінса показують, що середньоденне число нових випадків захворювання в США більше ніж тиждень опускалося нижче середнього за 14 днів, що, на думку епідеміологів, є сильним сигналом про те, що випадки знову починають зменшуватись після недавнього підйому. Коли середнє за сім днів перевищує середнє за 14 днів, це свідчить про прискорення нових випадків.


Оскільки США нещодавно фіксували щонайменше 50 000 нових щоденних випадків, пандемія ще далеко не закінчена. Але США наближаються до загальнодержавного показника, коли 40% дорослих повністю вакциновані, що багато експертів у галузі охорони здоров’я називають важливим порогом, коли вакцинація має перевагу над коронавірусом, на основі досвіду таких країн, як Ізраїль.


«Коли ви дійдете десь між 40 і 50%, я вірю, що ви почнете бачити справжні зміни, початок стрімкого падіння випадків», — сказав Ентоні Фауці, головний американський експерт з інфекційних хвороб, в одному з інтерв’ю.


«Коли ви це зробите, саме тоді люди зможуть почати робити те, до чого вони жадали», — сказав доктор Фочі про повернення до більш звичних моделей життя. Влада охорони здоров’я також зазначає, що мільйони нещеплених американців теж мають певний захист, оскільки раніше у них був Covid-19.


У вівторок американські Центри контролю та профілактики захворювань заявили, що для повністю вакцинованих людей безпечно ходити, займатися спортом та збиратися на відкритому повітрі невеликими групами без масок.


На сьогоднішній день понад 40% дорослих вакциновані щонайменше у 17 штатах від Гаваїв до Дакоти та кількох штатів на північному сході, свідчать федеральні дані. У кількох із цих місць, включаючи Нью-Джерсі, Вермонт, Нью-Йорк та Коннектикут, нещодавно повідомлені випадки знову почали падати після збільшення на початку цієї весни.


Нірав Шах, керівник Центру з контролю та профілактики захворювань штату Мен, зазначив, що поєднання високого рівня вакцинації та захисту від попередніх інфекцій, ймовірно, означає, що більше половини населення штату добре захищене. Повідомлення про нові випадки знову зменшуються після того, як вони почали рухатися вище два місяці тому. CDC нещодавно повідомив, що 44,5% дорослих людей штату Мен та 36,3% загальної кількості населення були повністю вакциновані.


«Це моя гіпотеза, що складний вплив природного імунітету та щеплень притупив те, що інакше могло б бути сплеском», — сказав доктор Шах.


Зниження кількості випадків знаменує собою надійний поворот після того, як США побачили, що випадки падають із зимового стрибка, але потім плато і знову починають підніматися вище в минулому місяці. Однією з ймовірних причин було поширення більш заразного варіанту, відомого як B.1.1.7, у таких місцях, як Мічиган, де спостерігалося значне збільшення, яке зараз знову охолоджується. Деякі епідеміологи також стверджують, що люди та штати занадто швидко розхитуються.


У США перші чіткі ознаки впливу вакцин відбулися в будинках престарілих, де випадки та смертність серед жителів різко впали, свідчать федеральні дані. Незабаром після цього дані показали зменшення кількості госпіталізацій та смертності серед людей похилого віку, які становили значну частку смертей від Covid-19 з моменту початку пандемії.


Збивати випадки серед широких верств населення може бути складніше, особливо коли інфікуються молоді люди, яким рідше вакцинують і часто поширюють вірус без симптомів. Зрештою розповсюдження вірусу починає сповільнюватися, оскільки він не може охопити стільки вразливих людей, стверджують експерти.

  • На початку березня нові випадки в Ізраїлі почали різко знижуватися — після короткого стрибка в кінці лютого — приблизно в той самий час, коли повністю вакцинована частина населення перевищила 40%.

27 лютого семиденне ковзаюче середнє число нових підтверджених випадків в Ізраїлі досягло 4117, згідно з даними проекту «Наш світ в даних» Оксфордського університету, який відстежує пандемію.

  • До 22 квітня, коли рівень повністю щеплених досягнув 58%, в Ізраїлі було в середньому лише 129 нових щоденних випадків.

«Десь від 35% до 50% щеплених, ви побачите плато, а потім спад нових випадків захворювання» в США, сказав Еял Лешем, директор Центру туристичної медицини та тропічних хвороб в Ізраїльському медичному центрі Шеба.

Деякі частини США вже досягли цієї точки. У сільській окрузі Клінтон, штат Нью-Йорк, де біля канадського кордону проживає близько 80 000 чоловік, кількість повністю вакцинованих дорослих з кінця березня по понеділок зросла більш ніж удвічі — до 42,7%, що робить це одним з найшвидших округів США, який отримує вакцинацію. Згідно з даними CDC, середньосемиденне число нових випадків захворювання зменшилось з 24 на 100 000 людей до 16 за той самий період.


vaccine usa 37%

Окружні службовці охорони здоров’я заявили, що наслідки агресивного розгортання вакцин, які особливо орієнтувались на 5000 студентів в університетському містечку штату в окрузі Платтсбург, допомогли. Тепер, коли вони відстежують зараження в окрузі за відомими контактами, вони виявляють половину людей, до яких вони звернулись, щоб зробити щеплення, сказала Моллі Флінн, чиновник, відповідальний за відстеження контактів Департаменту охорони здоров’я округу Клінтон.

«Це розриває ланцюг зараження», — сказала пані Флінн.

І все-таки є причини бути обережними, стверджують експерти охорони здоров’я. Незважаючи на те, що національна тенденція вказує на зменшення випадків захворювання, не кожен штат і графство поспішили вакцинувати своє населення. Кращий рівень вакцинації серед штатів та округів не обов’язково прирівнюється до меншої кількості випадків порівняно з менш вакцинованими місцями, показує аналіз даних Wall Street Journal. Такі фактори, як щільність населення, можуть ускладнити порівняння.


Навіть у деяких районах з високим рівнем вакцинації Covid-19 все ще може спричинити спалахи захворювання. Це сталося в окрузі Клаллам, штат Вашингтон, де майже половина дорослих повністю вакциновані, після того, як день народження дитини розпочав, як вважають органи, сотні випадків варіанту B.1.1.7.

Все частіше експерти в галузі охорони здоров’я, включаючи доктора Фаучі, наголошували на короткотерміновій меті — уповільнити передачу шляхом широкомасштабної вакцинації, а не значною мірою ліквідувати вірус через більш невловиму ціль імунітету стада.

«Мета полягає не в тому, щоб досягти якогось магічного стадного імунітету», — сказав Девід Дауді, лікар-інфекціоніст з університету Джона Хопкінса. «Мета — зменшити кількість жертв, які цей вірус збирає з нашого населення».

Рівень щеплення, необхідний для зменшення випадків захворювання, буде різнитися залежно від регіону, сказав д-р Дауді, частково через такі фактори, як погода та неоднакові заходи безпеки.

  • До округу Марін, штат Каліфорнія, безпосередньо над мостом Голден Гейт із Сан-Франциско, до понеділка було повністю щеплено 58% дорослих.

Результатом стало різке зниження кількості нових інфекцій. На початку лютого рівень інфікованості в окрузі, який налічує приблизно 250 000 людей, досяг піку 21 на 100 000 — до кінця квітня він впав до 3 нових випадків на 100 000.

«Щотижня ми бачимо більше переваг від щеплень», — сказав Метт Вілліс, службовець охорони здоров’я округу Марін.

Robbie Whelan, Jon Kamp, WSJ.com

Вам также может понравиться