США можуть повернути вакцину J&J

j&j vaccine

Щеплення, які були призупинені для вивчення рідкісного стану згортання крові, можуть відновитись на цих вихідних після оголошення FDA та CDC

Вакцинації Covid-19 від Johnson & Johnson повинні відновити, заявили американські регулятори охорони здоров’я після розслідування рідкісних випадків згортання крові, відновивши ключовий інструмент для заповнення прогалин у масованій кампанії вакцинації.

j&j vaccine
  • Щоб попередити лікарів та реципієнтів про стан, який минулого тижня призвів до паузи у застосуванні вакцини, J&J та регулюючі органи планують додати текст до ярлика вакціни та інформаційних листів, що попереджає про ризик стану згортання.

Адміністрація США з питань харчових продуктів і медикаментів та Центри контролю та профілактики захворювань США в п’ятницю відкликали свою рекомендацію призупинити використання вакцин, заявивши, що переваги переважують ризики. Їхнє рішення відбулося після голосування федерального дорадчого комітету з питань вакцин, який рекомендував відновити використання вакцини J&J Covid-19 у США.


  • «Ця вакцина виявилася безпечною та ефективною для переважної більшості людей», — заявила журналістам директор CDC Рошель Валенскі, хоча вона попередила, що деякі жінки можуть ризикувати станом згортання крові.

Вакцина J&J повинна повернутися в обіг, як тільки на цих вихідних, заявив керівник вакцин FDA Пітер Маркс, закінчуючи паузу, яка розпочалася минулого тижня, та допомагаючи деяким місцям вакцинації, які боролись з обмеженими запасами після використання доз.

Її доступність може полегшити дефіцит у постачанні, що виник після паузи в районах та місцях вакцинації, які розраховували на вакцину J&J. Це також могло б задовольнити попит серед людей, які вважають за краще робити один укол, а не дві дози з інтервалом у тижні, необхідні для захисту від вакцин Pfizer Inc. та Moderna Inc.

  • «Деякі люди хочуть один раз і готово. Деякі люди не матимуть доступу до іншої вакцини найближчим часом », — сказав доктор Валенський.

Тим не менше, перебіг використання вакцини може також спонукати деяких людей, яких турбує безпека, шукати інші варіанти або навіть уникати вакцинації. Після того, як FDA та CDC рекомендували припинити використання вакцини J&J, експерти у галузі охорони здоров’я висловили занепокоєння, що цей крок може посилити вагання щодо вакцинації.


Доктор Валенський сказав, що рівень рідкісного стану згустку у реципієнтів вакцини J&J становить приблизно 1,9 випадку на мільйон людей загалом, але 7 випадків на мільйон жінок у віці від 18 до 49 років. У жінок старше 50 років захворюваність становила 0,9 на мільйон.


  • J&J домовилася з FDA про додавання тексту до етикетки вакцини, що попереджає про ризик утворення згустків, заявила головний медичний директор J&J Джоанн Вальдштайчер під час засідання.

Доктор Вальдстрейчер заявив, що відновлення щеплень за допомогою вакціни J&J, ймовірно, допоже запобігти набагато більше смертей та госпіталізацій від Covid-19, ніж кількість рідкісних випадків згустків, які можуть траплятися у людей, які отримують вакцину.

  • «Ми вважаємо, що вакцина J&J Covid є основною для зусиль, спрямованих на припинення пандемії», — сказав доктор Вальдштайхер.

Представник CDC заявив, що якщо вакцинація вакціною J&J відновиться, це може запобігти до 1400 смертей від Covid-19 та до 3500 госпіталізацій до відділень інтенсивної терапії лікарні протягом шести місяців, хоча може бути до 45 випадків рідкісного стану тромбів.

WSL.com

Вам также может понравиться