Як правила Covid-у змінили етікет

covid etiquet

У міру того, як все більше людей отримують щеплення, способи взаємодії один з одним починають змінюватися. Деяким людям зручно відмовлятися від запобіжних заходів Ковіда, а іншим — ні, — це призводить до незручних соціальних ситуацій. Ось декілька порад щодо того, як орієнтуватися в ці складні часи.

covid etiquet

Знати свої межі. У власній свідомості чітко визначте, що саме вам комфортно. Будьте готові заявити, наполягаючи на масці або на особистому просторі, якщо щось відчуває себе занадто інвазивним.


«Так само, як ви не маєте права приходити палити в мою вітальню», — каже Майкл Остерхольм, епідеміолог з Університету Міннесоти.

  • Задавати питання. Добре сказати речі, які ваші звичні інстинкти можуть сказати вам неввічливими, наприклад, запитати про те, чи хтось був щеплений, повідомити їх, чи були ви щеплені, і попросити зустрітися на відкритому повітрі і триматися на відстані 6 футів.

Проте будьте обережні, щоб уникнути суджень і не лізти в політику. Якщо ви перетнете цю межу, «вона переходить на іншу територію, і ці питання часто змушують людей турбуватися», — каже експерт з етикету Жаклін Вітмор.


  • Підготуйтесь до зустрічі. Може бути корисним уявити собі незручну зустріч і підготуватися до неї заздалегідь. Подумайте, що ви можете сказати у сценарії, який може вас відкинути, і будьте готові щось сказати.

«Складіть план міні-ігор, як актор, який вивчає сценарій», — каже психолог клініки Мейо Крейг Савчук. Вам не потрібно пояснювати, бути смішним чи вибачатися. Зробіть це коротким і чітким: “Ви можете робити те, що хочете, але я буду тримати маску, дякую”, або “Давайте все ще триматимемося на відстані”.

Підготуватися легше, ніж тягнутися до правильних слів «у той момент, коли відбувається соціальний тиск», говорить доктор Савчук.

Автор Енн Марі Чакер

Вам также может понравиться