Індія досягла світового рекорду щоденних нових випадків Covid-19

india covid 19

Держава Південної Азії повідомила про понад 314 000 нових заражень коронавірусом за 24 години

india covid 19

НЬЮ-ДЕЛІ — Індія повідомила про 314 835 нових випадків коронавірусу за останні 24 години, заявило міністерство охорони здоров’я. Це найбільший у світі одноденний стрибок нових інфекцій. За даними Університету Джона Хопкінса, у південноазіатській країні зараз із початку пандемії нараховується 15,9 мільйона випадків захворювання на Covid-19, поступаючись лише США з майже 31,9 мільйонами випадків.


Найбільш швидко зростаючий у світі сплеск інфекцій напружує систему охорони здоров’я в найбільш постраждалих містах Індії, оскільки в лікарнях не вистачає кисню, ліжок та медичних препаратів.


За минулу добу смертність зросла на 2 104, загальний підсумок склав 184 657, заявило в четвер міністерство охорони здоров’я

Шань Лі, wsj.com


  • 46-річний Радж Шарма заявив, що останні кілька днів телефонував до лікарень у Делі, шукаючи місця. Четверо членів сім’ї виявили позитивний результат на Covid-19, а двоє потребують термінової медичної допомоги.

Після пошуку ліжка для свого дядька в середу, керівництво лікарні повідомило пана Шарму, що йому потрібно буде влаштувати кисневий балон. Інакше дядька відправлять додому.

«Більшість приватних лікарень відмовляються приймати членів моєї родини», — сказав пан Шарма. «Кажуть, у них немає кисню, немає ремдезивіру».

У лікарнях по всьому місту повідомлялося про гострий дефіцит кисню, багато з них говорили, що їм залишається лише достатньо, щоб протримати ще 12-18 годин.


Сер Ганга Рам, приватна лікарня в Делі, отримав 5000 кубічних метрів кисню в середу, запобігаючи кризі, сказав Д.С. Рана, голова лікарні. Усі 519 ліжок лікарні Covid-19 були заповнені, і в її відділенні інтенсивної терапії було 142 пацієнти, які сильно покладались на кисень. Він очікував, що останнє запас кисню буде вичерпано до кінця дня.

«Ситуація може стати критичною, якщо лікарня не отримає запаси вчасно», — сказав він.

Посадовець міністерства охорони здоров’я Індії заявив, що попит на кисень досяг близько 60% від загального щоденного виробництва в країні кисню і, як очікується, буде зростати ще більше. За його словами, уряд обмежив використання кисню в певних галузях промисловості та попросив залізничний департамент створити спеціальний «Кисневий експрес» для транспортування рідкого медичного кисню та кисневих балонів по всій країні до найбільш потребуючих регіонів.


Індія також агресивно розширює розгортання вакцин, відкриваючи доступність для всіх дорослих з 1 травня, після обмеження доз до 45 років і старше. Інститут сироватки крові в Індії, найбільший у світі виробник вакцин, заявив у середу, що почне продавати вакцину компанією AstraZeneca PLC за 400 рупій, або близько 5,30 доларів США за дозу державам та 600 рупій приватним лікарням, коли щеплення відкриються для всіх дорослих.


  • Станом на четвер Індія вводила близько 135 мільйонів доз. Близько 1,5% населення, яке складає понад 1,3 мільярда людей, отримали обидві дози. Країна прагне вакцинувати 300 мільйонів людей до серпня.

Два місцеві виробники вакцин, Інститут сироватки крові в Індії та Bharat Biotech, можуть виробляти в цілому від 70 млн. до 80 млн. вакцин на місяць. За оцінками компаній та урядів, спроби нарощування можуть зайняти місяці.


Стрімке число випадків викликало питання про те, що спричинило такий стрімкий підйом. Експерти в галузі охорони здоров’я заявили, що останній сплеск живлення спричинили такі фактори, як послаблення правил дотримання соціальної дистанції та носіння масок.

Вам также может понравиться