„Випробувальний процес“ Covid-19 навмисно реінфікує дорослих

covid challenge oxford

Десятки добровольців, які перебувають на карантині у Великобританії для отримання коронавірусу в рамках дослідження, зосередженого на реінфекції

covid challenge oxford

Вчені Оксфордського університету планують повторно заразити десятки дорослих добровольців коронавірусом у другому клінічному дослідженні Великобританії для вивчення інфекції Covid-19 в карантині — цього разу серед людей, які вже одужали від вірусу.


Подібні випробування «викликів» суперечливі, оскільки вони передбачають навмисне зараження здорових людей, і Великобританія поки що є єдиною країною, яка проводить їх із Covid-19, стверджують дослідники.


Нове випробування зосереджено на дослідженні меж людського імунітету та впливу вірусу на організм з моменту реінфекції. Краще розуміння захисту від попередньої хвороби допоможе прискорити нові методи лікування та вакцини, кажуть дослідники Оксфорда.

  • Перше випробувальне дослідження Covid-19 під керівництвом лондонських дослідників Імперського коледжу розпочалось у березні за участю декількох добровольців, ізольованих у Лондонській Королівській безкоштовній лікарні, яка є частиною державної Національної служби охорони здоров’я. Це дослідження отримало фінансування від уряду Великобританії на суму понад 45 мільйонів доларів.

Експеримент в Оксфорді фінансується лондонським Wellcome Trust, благодійним фондом, орієнтованим на охорону здоров’я. Як стверджує Хелен МакШейн, оксфордський вакцинолог, який веде випробування, до 64 осіб у віці від 18 до 30 років будуть розміщені на карантині в лікарнях Оксфордського університету приблизно з 17-денними інтервалами, починаючи з наступного місяця.

  • Учасники повинні бути невакцинованими та мати антитіла до Covid-19 від попередньої інфекції, але повністю відновитись і мати можливість пройти суворий медичний огляд.

Дебати про щеплення людей живими, сильнодіючими вірусами тривали століттями. Наприкінці 1700-х років британський лікар Едвард Дженнер застосував матеріал із уражень коров’ячої віспи та віспи дітям та дорослим та зафіксував реакції. Відомі нині експерименти відкрили шлях сучасним вакцинам.


Але в умовах пандемії США та інші країни уникали навмисного зараження здорових людей коронавірусом. Критики стверджують, що ризики не виправдані, враховуючи широку присутність вірусу, що циркулює природним шляхом, та успіх вже наявних вакцин. Більше того, деякі кажуть, що новіші варіанти вірусу роблять старший штам, який використовується у випробувальних випробуваннях у Великобританії, менш актуальним.


Також бракує перевірених методів лікування та ризиків від так званих «довгих ковидів», малозрозумілих довготривалих симптомів, включаючи втому, втрату пам’яті та пошкодження серця.

Вам также может понравиться