Пауза вакцини J&J зумовлена ​​ризиком поганого поводження згустків крові

j&j vaccine pause

Чиновники вирішили, що потрібні потужні заходи, щоб попередити громадськість та лікарів про незвичайні випадки та їх нестандартне лікування

j&j vaccine pause

Американські органи охорони здоров’я наблизилися до того, щоб просто попередити про ризик згортання крові від вакцини від Johnson & Johnson, але вирішили рекомендувати призупинити вживання з огляду на занепокоєння, що лікарі будуть неправильно лікувати стан.


Протягом попередніх чотирьох тижнів американські службовці охорони здоров’я були стурбовані подібними умовами згортання крові в Європі за участю вакцини Covid-19 від AstraZeneca. Чиновники заглибились у базу даних безпеки вакцин у США та виявили випадки, що викликають велике занепокоєння, але обговорили, які заходи вжити.


До минулого понеділка ввечері чиновники вирішили, що необхідні термінові дії. Чотирьом із шести жінок у США, у яких утворилися згустки крові через кілька днів після вакцинації, спочатку вводили гепарин, згідно з даними Центрів контролю та профілактики захворювань США. За його словами, це могло погіршити стан пацієнтів.


CDC Director Rochelle Walensky and other health officials held talks to weigh the implications of a public announcement.
PHOTO: AMR ALFIKY/AGENCE FRANCE-PRESSE/GETTY IMAGES
Директор CDC Рошель Валенскі
PHOTO: AMR ALFIKY/AGENCE FRANCE-PRESSE/GETTY IMAGES

Тієї ночі керівники державної служби охорони здоров’я країни погодились під час одногодинної наради Zoom зробити найсильніший крок: публічно рекомендувати призупинити використання вакцини під час розслідування випадків несприятливих подій.


З моменту оголошення Адміністрація з харчових продуктів і медикаментів вивчала інші повідомлення про додаткові випадки згортання крові серед людей, які отримували вакцину J&J, але не підтвердила, чи відображає якась подія те саме явище. Проте люди все більше переконують, що шість загальних випадків, про які повідомлялося на сьогодні, пов’язані з вакцінуванням.

  • Зараз працівники охорони здоров’я розглядають можливість обмеження вакцини J&J лише літніми людьми, і вони можуть оприлюднити рішення вже цього тижня.

Представники FDA чекають, щоб побачити, що рекомендує консультативна група з питань вакцин CDC. Два найбільш вірогідні варіанти — обмежити щеплення віковою групою, наприклад чоловікам і жінкам старше 50 років, або дозволити повернення до широкого використання, але з доданим попередженням про переваги та ризики щеплення.


Колегія CDC, яка називається Консультативним комітетом з практики імунізації, має зібратися в п’ятницю, щоб переглянути паузу, після відкладання голосування про те, як діяти під час надзвичайного засідання минулого тижня.

Ентоні Фаучі, головний медичний радник президента Байдена, заявив, що очікує, що вакцина J&J повернеться до використання в США до п’ятниці. «Я вірю, що ми повернемося з якимось вказівками, які дещо відрізняються від тих, що були до паузи», — сказав доктор Фаучі в ефірі ABC.

Серед більш ніж семи мільйонів людей у ​​США, яким перед паузою була введена вакцина Covid-19 J&J, у шести з них, як повідомляється, утворилися тромби в мозкових венах, а також зареєстровано низький рівень безбарвних клітин у крові, відомих як тромбоцити, допомагають крові згортатися.


J&J заявила, що знає про випадки утворення тромбів та співпрацює з органами охорони здоров’я. Нещодавно дослідники компанії надіслали лист до медичного журналу, в якому сказано, що дотепер не було доказів, що б встановлювали зв’язок між вакциною та несприятливими явищами.

Рекомендована пауза призвела до порушення масової кампанії вакцинації, яка намагається прищепити якомога більше людей до появи варіантів коронавірусу, які можуть зробити вакцини менш ефективними. Кампанія набирала пару частково завдяки випуску вакцини J&J, яку простіше зберігати і вимагає лише однієї дози.


Після оголошення вранці минулого вівторка штати, міста та громади були змушені або скасувати призначення щеплень за допомогою уколу J&J, або знайти дози альтернативних варіантів.

FDA та CDC викликали критику з боку деяких експертів у галузі охорони здоров’я, побоюючись, що спільна рекомендація відомств посилить побоювання тих, хто вже вагається щодо вакцинації, і стримує розвиток імунітету, необхідного для зупинки розповсюдження вірусу.


Секретар охорони здоров’я та соціальних служб Ксав’є Бесерра, директор CDC Рошель Валенскі, виконуюча обов’язки уповноваженого FDA Джанет Вудкок та директор Національного інституту алергії та інфекційних хвороб доктор Фочі зважили наслідки публічного оголошення.

Вам также может понравиться