J&J приватно попросив конкуруючих виробників вакцин Covid-19 дослідити ризики згортання крові

j&j vaccine

AstraZeneca була зацікавлена ​​об’єднати зусилля для розслідування проблеми безпеки та інформування про переваги та ризики вакцини, проте Pfizer та Moderna не бачили потреби в групових діях

Johnson & Johnson приватно звернулися до конкурентів по вакцині Covid-19, щоб попросити їх об’єднати зусилля для вивчення ризиків утворення тромбів та говорити в один голос про безпеку, але Pfizer Inc. та Moderna Inc. відмовилися .

j&j vaccine

Що стосується рідкісних випадків утворення тромбів, J&J попросила AstraZeneca 1,99% PLC, а також Pfizer і Moderna об’єднати свої зусилля, розглядаючи звіти. J&J, за допомогою електронних листів та телефонних дзвінків, також намагався створити неформальний союз, щоб повідомляти про переваги та ризики щепленнь та вирішувати будь-які занепокоєння, викликані громадськістю у зв’язку з випадками утворення тромбів.


  • За повідомленнями федеральних служб охорони здоров’я, у шести жінок, які отримали вакцину J&J, утворилися згустки, а одна померла із понад семи мільйонів доз, введених по всій території США. Особи, які отримали дози Pfizer та Moderna, не повідомляли про конкретну побічну подію, повідомили чиновники.

Керівники Pfizer та Moderna відхилили пропозицію, заявивши, що їхні вакцини є безпечними. Пара також заперечила, оскільки не побачила необхідності дублювати зусилля регуляторів та компаній, які вже шукають випадки утворення тромбів та розслідують причину.

Проблема однієї компанії: Безпека щепленнь Pfizer та Moderna може бути принижена асоціацією.

Тільки AstraZeneca, яка протягом тижнів зазнавала подібних проблем зі згортанням крові, погодилася

Головні виробники ліків до незвичної міри працювали, щоб протистояти коронавірусу. Нещодавні приватні обговорення серед головних медичних працівників та інших керівників виробників вакцин демонструють межі виробленої пандемією солідарності та виклики, з якими стикаються органи охорони здоров’я та компанії, повідомляючи про ризики вакцин, заохочуючи щеплення.


J&J вважає, що спільний науковий обмін може допомогти відповісти на питання про безпеку пацієнтів, заявив представник компанії. Компанія веде переговори з органами охорони здоров’я США та Європи щодо даних про згустки крові. AstraZeneca заявила, що погоджується з регуляторними органами, які заявляють, що вигоди від пострілу перевищують ризики, і компанія співпрацює з органами влади щодо подальших оглядів даних про безпеку.

  • Про приватні розмови виробників вакцин щодо випадків утворення тромбів раніше не повідомлялося.

Світові виробники ліків, як правило, запеклі суперники, але в минулому році вони об’єднали зусилля, щоб поділитися дослідженнями щодо коронавірусу та розробити вакцини та методи лікування Covid-19. Провідні дослідники галузі, в тому числі від виробників вакцин, регулярно проводили телефонні дзвінки протягом пандемії, щоб порівняти нотатки та поділитися інформацією.


  • Інші фармацевтичні компанії об’єднали виробничі зусилля, щоб якомога швидше отримати більше знімків для більшої кількості людей.

У вересні компанії, включаючи J&J, Pfizer та Moderna, підписали публічне зобов’язання забезпечити безпеку та ефективність своїх щепленнь, перш ніж вимагати схвалення уряду щодо їх масового розповсюдження.


Обіцянка була спрямована на заспокоєння громадських страхів з приводу швидкого розвитку щеплення — обіцянка корпоративних гігантів не забивати кутів.

Експерти з охорони здоров’я заявили, що протистояння будь-яким проблемам безпеки, що виникли після початку розповсюдження вакцин, стало ще більш складним завданням, тому що відповідь потребувала б збалансувати дослідження ризиків, не перешкоджаючи кампаніям вакцинації, необхідним для подолання смертельного вірусу.

«Це може перешкодити людям отримувати вакцини, але зворотний бік цього — це абсолютно нові вакцини», — сказав доктор Кавсар Талаат, доцент кафедри міжнародного здоров’я Школи громадського здоров’я Джонса Гопкінса Блумберга. «Коли ми бачимо, що виникає сигнал безпеки, ми зупиняємось і вивчаємо його, і вирішуємо, як найкраще рухатися вперед, щоб максимізувати кількість людей, які отримують вакцинацію, а також захистити людей від несприятливих подій»

На думку експертів, уряди та компанії повинні бути відкритими та заздалегідь вирішувати будь-які питання, уникаючи слів чи дій, які можуть спонукати вагання та створити простір для дезінформації.


Повідомлення про згустки крові привернули широку увагу громадськості на початку березня після того, як проблеми зі згортанням страждали від невеликої кількості людей у ​​Європі, яким було зроблено постріл Covid-19 від AstraZeneca. Влада охорони здоров’я кількох великих країн на континенті встановила обмеження щодо використання, одночасно з’ясовуючи, чи постріл спричинив події.


Цього місяця Великобританія не рекомендувала використовувати вакцину AstraZeneca людям до 30 років, а європейські регулятори розповсюдили свій зонд на вакцину Covid-19 J&J, яка використовує подібну технологію, як AstraZeneca.

Вам также может понравиться