Щеплення Італії Covid-19 обійшли людей похилого віку, і їх більше вмирає

italia-covid

РИМ — Тисячі людей щотижня помирають від Covid-19 в Італії, яка має один з найвищих показників смертності на душу населення на Заході.


italia-covid

Один із факторів, згідно з даними власного уряду Італії: протягом багатьох тижнів Італія повільно робила вакцинацію літніх людей. Хоча національна влада надавала пріоритет людям похилого віку та особам, які перебувають у будинках престарілих, поряд із медичними працівниками, регіональна влада зробила численні щеплення молодшим працівникам.


  • Це контрастує з Великобританією, де щеплення найстаріших вікових груп спочатку сприяло різкому падінню смертності від Ковіда-19.

За останні два тижні березня Італія повідомила про 102 смерті від Covid-19 на кожен мільйон жителів, порівняно з 47 в Іспанії, 28 в Німеччині та 11 у Великобританії. На кінець березня люди у віці 70 років і старші представляли 86 % із 107 000 італійських підтверджених смертей від Covid-19.


«Якби ми з самого початку вакцинували людей віком від 70 до 75 років, ми б уникли такої кількості смертей», — сказала Антонелла Віола, вірусолог з Падуанського університету.


У березні національний уряд змінив свої правила щодо вакцинації, відклавши право основних працівників зосередитись на тому, щоб робити уколи людям похилого віку. Але багато регіонів повільно адаптувалися. Прем’єр-міністр Маріо Драгі розкритикував регіони за «нехтування старими» на користь професійних груп, які, на його думку, мають переговорну силу. Регіони відреагували захисно, звинувативши вказівки центрального уряду та нестачу доз вакцин.
У п’ятницю уряд пана Драгі наказав регіонам проводити вакцинацію суворо за віковою групою, починаючи з італійців старшого віку.


Вакцинація в Італії на сьогоднішній день запобігла загибелі понад 4000 людей, згідно з дослідженням, зробленим Маттео Віллою, аналітиком італійського Інституту міжнародних політичних досліджень, міланським аналітичним центром. Але Італія могла б запобігти ще 6 000 смертей, якби зробила щеплення людьми у віці 70 років і старшими, вважає пан Вілла.


  • Смерть, пов’язана з Covid-19, може знизитися на 70% від рівня на початку січня, як тільки Італія зробить щепленнями 90% від старіших за 70 років, за умови, що вірус продовжує циркулювати на сучасному рівні, сказав пан Вілла.

У первинних рекомендаціях уряду для регіональних органів влади, які впроваджують план вакцинації, зазначено, що пріоритет повинен бути на передових медичних працівниках, мешканцях та персоналі будинків престарілих та людям старше 80 років. У керівництві також зазначено, що працівники основних служб повинні отримати ранню вакцину, не чітко вказуючи ці послуги. Уряд не уточнив, яка з пріоритетних груп повинна бути першою.

  • 20 регіонів Італії всі розпочали рано з щепленнь для медичних працівників, але багато хто не розпочав паралельно з 80-тирічними. На середину лютого Італія щепила лише 4% осіб старше 80-х років, у порівнянні з медіаною ЄС 19%.

Зараз Італія наздоганяє інші країни ЄС у справі вакцинації людей старше 80 років, але все ще відстає у тому, щоб робити уколи людям старше 70-х років. Лише 17% жителів Італії у віці 70-79 років мали одну або кілька доз вакцини Covid-19, що є найнижчим рівнем в ЄС, крім Болгарії.

У деяких регіонах Італії категорія охорони здоров’я трактується досить вільно. Медичні дослідники, к.е.н. студенти медичних шкіл та адміністратори, що працюють у секторі охорони здоров’я, зробили свої шеплення до багатьох людей після 80-х, хоча рідко контактували з пацієнтами.


У категорії основних працівників деякі регіони почали вакцинувати вчителів, юристів, магістратів, правоохоронців, а в одному регіоні — журналістів. Деякі охоронці парків, включені до категорії правоохоронних органів, отримали ранні щеплення.

Вам также может понравиться