Поставки вакцин J&J Covid-19 різко скоротяться наступного тижня

j&j vaccine

Очікується, що поставки вакцин JNJ від Johnson & Johnson по всій території США скоротяться наступним тижнем більш ніж на 80%, згідно з офіційними даними штатів та федеральними даними, оскільки J&J стикається з проблемами виробництва.

j&j vaccine
  • Федеральний уряд виділив лише 700 000 доз вакцини J&J американським штатам, територіям та певним містам та федеральним агентствам наступного тижня, порівняно з 4,9 мільйонами доз, виділених на цей тиждень, згідно з інформацією, розміщеною в Інтернеті Центрами контролю та профілактики захворювань .

Враховуючи інші дози, які федеральний уряд направляє безпосередньо в роздрібні аптеки та певні інші постачальники вакцин, загальний очікуваний обсяг поставок вакцини J&J на наступний тиждень складає близько 1,5 мільйона доз, порівняно з 11 мільйонами на цьому тижні, за словами представника адміністрації Байдена.


Очікуване різке зменшення ускладнить плани масових вакцинацій державних чиновників у той час, коли вони розраховують на більший обсяг доз, що допоможе імунізувати зростаючу кількість людей, які отримують право.

J&J розраховує забезпечити порівняно низькі щотижневі поставки, поки не зможе отримати дозволу США на регулювання заводу виробника в Балтіморі, який зазнав проблем із виробництвом, заявив під час брифінгу в п’ятницю Джефф Зієнс, координатор реагування Білого дому Covid-19.


J&J може доставляти до восьми мільйонів доз на тиждень, як тільки отримає дозвіл, і це може статися до кінця місяця, сказав пан Зієнтс.


Підрядник, Emergent BioSolutions Inc., нещодавно мав проблему забруднення, яка зіпсувала партію основного інгредієнта вакцини J&J, яка могла дати 15 мільйонів доз. Компанії заявили, що партія не відповідає стандартам якості, і дози не розподілялися. Розслідування проводить Американська адміністрація з питань харчових продуктів і медикаментів.

  • Незрозуміло, чому пропозиція наступного тижня настільки різко зменшується, хоча федеральні чиновники застерігають штати, що можуть бути коливання з тижня на тиждень.

«Вони, очевидно, раніше в процесі виробництва», — сказав пан Зієнтс про J&J. «Вони не перебувають у щотижневій каденції, звичайній каденції», яку Moderna Inc. та Pfizer Inc. досягли для своїх вакцин Covid-19, сказав він.


Питання постачання не вплинуть на плани Європейського Союзу, заявив представник ЄС, оскільки континент використовує окремий ланцюг поставок, ніж виробництво американських доз J&J для Європи планується розпочати пізніше цього місяця, а прогнозований обсяг виробництва залишиться незмінним, чиновник сказав.


Окремо регулятор ліків ЄС розглядає чотири серйозні випадки рідкісних згустків крові серед людей, які приймали вакцину J&J. Один випадок стався під час клінічного випробування, а три — під час розгортання вакцини в США. J&J заявляє, що відстежує побічні ефекти, і в даний час немає чіткої причинно-наслідкової зв’язку між вакциною та рідкісними подіями, пов’язаними зі згустком.

J&J з Нью-Брансвіка, штат Нью-Джерсі, виготовляє основний інгредієнт вакцини на власному заводі в Нідерландах, який постачає дози, розподілені в США, з тих пір, як вакцина була дозволена регуляторами в кінці лютого.

Представник J&J відмовився коментувати поставки наступного тижня, але заявив, що компанія все ще прагне поставити 100 мільйонів доз для використання в США до середини року, і, можливо, більшу частину до кінця травня. J&J також співпрацює з американськими регуляторними органами щодо авторизації заводу Emergent у Балтиморі, сказав речник.


Вакцина J&J стала третьою лінією Covid-19, дозволеною в США, після того, як у грудні були дозволені вакцини від Pfizer разом із партнером BioNTech SE та Moderna. Представники органів охорони здоров’я розраховували на його прибуття, щоб розпочати зусилля щодо вакцинації більшої частини населення США та допомогти контролювати пандемію коронавірусу.

Вам также может понравиться