Експериментальна терапія імуноглобуліном Covid-19 не пройшла тестування

takeda pharmaceutical

Чотири експериментальні методи лікування Covid-19, отримані з крові одужалих пацієнтів, не пройшли тестування.


Терапії Emergent BioSolutions Inc., Grifols SA та консорціум компаній, до складу яких входили Takeda Pharmaceutical Co.

takeda pharmaceutical

Невдачі означають спад у розробці класу методів лікування Covid-19, відомих як гіперімунна внутрішньовенна терапія глобуліном.


Лікарі та дослідники покладали великі надії, що клас може надати цінні нові доповнення до обмеженого арсеналу терапії Covid-19, оскільки клас добре працював проти важких вірусних респіраторних інфекцій.

Компанії заявили про провал своїх експериментальних методів лікування у заявах, хоча вони відмовились надавати більше деталей про результати.


Національний інститут алергії та інфекційних хвороб, який фінансував дослідження, відмовився давати коментарі, але заявив, що повний аналіз буде доступний у майбутньому.

Дослідники виготовляли імуноглобулінові препарати з донорської плазми крові відновлених пацієнтів Covid-19, що містять антитіла, що борються із захворюваннями. Щоб спробувати збільшити потужність ліків, дослідники комбінували та очищали антитіла, взяті у багатьох пацієнтів.


  • Дослідники сподівались, що коктейль з антитілами може зміцнити імунну систему нових пацієнтів та допомогти перемогти коронавірусні інфекції.

Минулого року Адміністрація США з питань харчових продуктів і медикаментів дозволила лікування Covid-19, відоме як терапія реконвалесцентною плазмою, яка зазвичай отримується з крові одного пацієнта і переливається безпосередньо пацієнтам Covid-19.
Після деяких додаткових досліджень, які не виявили користі від реконвалесцентної плазми, агентство в лютому обмежило використання реконвалесцентної плазми пацієнтам на початку захворювання та госпіталізували з медичним станом, що погіршує їх здатність виробляти антитіла.


У дослідженні імуноглобуліну брали участь близько 600 дорослих, які були госпіталізовані до Covid-19 і які мали симптоми менше 12 днів.

Деяким випробовуваним давали інфузію одного з методів лікування імуноглобулінами у поєднанні з противірусним ремдезивіром від Gilead Sciences Inc. Інші суб’єкти отримували ремдезивір та плацебо.

Дослідники стежили за об‘єктами протягом чотирьох тижнів

Порівнюючи результати між наборами дослідників, дослідники виявили, що експериментальні препарати не змогли запобігти погіршенню або смерті Covid-19 через тиждень після лікування, зазначають компанії.


За словами компаній, дослідники не виявили жодних серйозних сигналів безпеки, пов’язаних з лікуванням.

Вам также может понравиться