Звіт ВООЗ щодо походження Covid-19 залишає ключові питання без відповіді

covid-19 wuhan report who

Група під керівництвом Світової організації охорони здоров’я, яка займається розслідуванням походження пандемії Covid-19, зазначила у звіті, що даних, вивчених під час нещодавньої місії в Китаї, було недостатньо для відповіді на критичні питання, коли, де і як вірус розпочав поширюватися.

covid-19 wuhan report who

Довгоочікуваний звіт, який ще не був опублікований, але в понеділок його оглянув The Wall Street Journal, вимагає детальнішого вивчення китайських лікарняних записів та зразків крові до перших відомих випадків у грудні 2019 року, а також більш широку перевірку ферм, які постачали диких тварин на ринок.


Але документ на 319 сторінках, який був поширений державами-членами ВООЗ перед його запланованою публікацією у вівторок, також рекомендує проводити подальші дослідження доказів, які часто цитуються китайською владою, про те, що вірус міг циркулювати в інших країнах — включаючи США — наприкінці 2019 року. , і що він поширився через заморожену їжу.


  • У звіті представлені висновки чотиритижневої місії, завершеної на початку цього року групою міжнародних експертів під керівництвом ВООЗ та їх китайськими колегами в Ухані, китайському місті, де відбулися перші підтверджені випадки коронавірусу.

Команда мала мало повноважень для проведення ретельного незалежного розслідування під час своєї поїздки. Спочатку Китай чинив опір міжнародному розслідуванню, а згодом наклав жорсткі обмеження, забезпечив права вето над учасниками та розширив сферу застосування, охопивши інші країни.


Остаточний звіт відображає спроби агентства ООН з’ясувати, як почалася пандемія, в результаті якої загинуло 2,8 мільйона людей. Відповіді можуть допомогти запобігти черговій пандемії — і задовольнити основне бажання зрозуміти, як виникла поточна.


Проте дослідження торкається делікатного питання про те, як довго вірус поширювався в Китаї до того, як його уряд повідомив про цю хворобу до ВООЗ або відповів повністю. ВООЗ потрапила між Пекіном — чиї чиновники припустили, що пандемія могла розпочатися за межами Китаю — і Вашингтоном, де адміністрація Байдена порушила питання щодо прозорості Пекіна щодо походження вірусу та цілісності даних, що надаються команді, яку очолює ВООЗ.


Прес-секретар Білого дому Джен Псакі заявила, що адміністрація затримує відповідь на звіт, в той час як його розглядали майже 20 урядових експертів з різних відомств.

«Ми чітко усвідомлювали, що саме на цьому зосереджено незалежне, технічно обґрунтоване розслідування», — сказала вона.

Чжао Ліцзянь, речник міністерства закордонних справ Китаю, захищав роль Китаю в дослідженні на регулярному брифінгу новин у понеділок.

«Коли експертів ВООЗ запросять до Сполучених Штатів з метою відстеження походження?» Запитав пан Чжао, також запитуючи, коли вони отримають доступ до американської військової лабораторії, щодо якої китайські чиновники припустили, що вірус міг походити звідти.

За його словами, китайська влада надавала дані, що особливо турбують команду ВООЗ «по пунктах»

Остаточний документ збалансував пропозицію щодо подальших досліджень найбільш ранніх випадків у Китаї, одночасно допускаючи можливість того, що хвороба могла почати розповсюджуватися спочатку в іншій країні.

Вам также может понравиться