СООЗ і більше 20 країн закликають до підписання Пакту Реагування на пандемії

European Council President Charles Michel

Генеральний директор СООЗ та понад 24 країни прагнуть до нового договору щодо вдосконалення системи оповіщення про пандемію після відмови міжнародного співтовариства спільно реагувати на загрозу Covid-19

European Council President Charles Michel

Урядові лідери з понад 24 країн приєднались до глави Світової організації охорони здоров’я із закликом укласти новий міжнародний договір про готовність до пандемії та реагування, спрямований на вдосконалення систем оповіщення, обміну даними та прозорості, а також розширення доступу до вакцин.

Лідери звернулись із спільною заявою, яку було опубліковано у вівторок, буквально за кілька годин до того, як команда під керівництвом СООЗ, яка займається розслідуванням походження Covid-19, має опублікувати повний звіт про давно відкладену місію в Китай, яка загрожує політичними суперечками.


“Будуть інші пандемії та інші серйозні надзвичайні ситуації у галузі охорони здоров’я. Жоден уряд чи багатостороння установа не може самостійно вирішити цю загрозу. Питання полягає не в тому, чи буде – а в тому, коли», – йдеться у заяві, описуючи Covid-19 як найбільший виклик міжнародному співтовариству з 1940-х років.

“Ми впевнені, що наш обов’язок як керівників держав та міжнародних інституцій – забезпечити, щоб світ засвоїв уроки пандемії Covid-19”, – сказано в повідомленні.


Заяву підписали керівник ВООЗ Тедрос Адханом Гебрієсус та лідери країн, включаючи Великобританію, Францію, Німеччину, Іспанію, Південну Африку, Південну Корею та Індонезію, але не США та Китай, які суперечать розслідуванню походження COVID-19. Хоча жоден з них не підписав, обидва висловили обнадійливі думки щодо пропозиції, доктор Тедрос сказав у вівторок.

“Під час обговорень, проведених нами під час засідань держав-членів, коментар країн-членів, включаючи США та Китай, насправді був позитивним, і ми сподіваємось, що в майбутньому залучаться всі країни”, – сказав він.


Наразі готовність до глобальної пандемії та реагування на неї визначаються в основному Міжнародними медичними правилами, або ММСП, договором, який є юридично обов’язковим для 194 держав-членів СООЗ.

Його було переглянуто після епідемії важкого гострого респіраторного синдрому (ГРВІ) 2002-2003 рр., Яка розпочалася в Китаї, внаслідок чого загинуло майже 800 людей у ​​всьому світі, проте представники СООЗ та багато держав-членів вже давно стверджують, що ця організація не має механізму змусити країни швидко та прозоро повідомляти про нові інфекційні захворювання.


Запропонований новий договір базуватиметься на ММСП та прагнутиме сприяти “загальнодержавному та загальносуспільному підходу”, йдеться у заяві.

Вам также может понравиться