Чого Covid-19 навчив нас про телемедицину

telemedicine

Пандемія Covid-19 створила ідеальну випробувальну лабораторію для телемедицини.

telemedicine

Закриття клінік та лікарень у перші дні блокування та подальші вказівки щодо того, щоб якомога більше не виходити з дому, змусили масштабний перехід до відеоконсультацій, забезпечивши аварійний курс щодо того, як вони працюють — і що може піти не так. Зараз, коли лікарі відновлюють особисті візити, віртуальна допомога буде відігравати постійну роль, оскільки докази показують, що вона не тільки надзвичайно зручна, але часто працює так само добре, а іноді і краще, при несподіваному спектрі допомоги.


«Ми дізналися так багато про безліч різних речей, які можуть зробити лікарі, щоб спілкуватися з пацієнтами так, як вони ніколи раніше не робили, так що буде важко повернути годинник назад», — говорить консультант з питань охорони здоров’я Даніель З. Сендс, помічник професор Гарвардської медичної школи та лікар первинної медичної допомоги в його філії Бет Ізраїльський медичний центр Дияконес.


За деякими підрахунками, від 20% до 25% всієї допомоги в майбутньому може бути надано віддалено. У Стенфордському відділі охорони здоров’я в Пало-Альто, штат Каліфорнія, навіть незважаючи на те, що практика відновила особисті зустрічі, 30–40% усіх відвідувань все ще є віртуальними.

  • Близько третини відвідувань нових пацієнтів використовують телемедицину, і близько 75% пацієнтів, які здійснили відеовізит, повідомляють, що вони з великою ймовірністю або надзвичайно ймовірніше обратимуть відеоконсультацію під час особистого візиту, за даними Головної медичної інформації Офіцер Крістофер Шарп.

«Не дивно, що це було краще, ніж нічого, але що дивує, наскільки високо оцінюють віртуальну допомогу наші пацієнти», — говорить доктор Шарп.


Майбутній доступ до віртуальної допомоги в майбутньому залежить від долі політики, прийнятої на початку пандемії, коли федеральна програма Medicare і приватні страховики почали платити лікарям таку ж ставку за віртуальні консультації, як і особисті візити, та послаблювали інші обмеження, які різко обмежували використання телемедицини в минулому. Американська асоціація телемедицини та інші медичні групи закликають Конгрес зберегти зміни після оголошення національної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я, хоча неясно, наскільки це вдасться.


Також жюрі досі не знає, чи працюють пацієнти, про яких піклуються за допомогою телемедицини, а також пацієнти, які опікуються особисто, і лікарі чітко усвідомлюють, що деякі аспекти догляду повинні виконуватися в офісі. Але коли лікарі відтепер використовують віртуальні зустрічі, вони набагато краще уявляють, як це зробити правильно. Ось деякі уроки, які з’явилися в результаті розвитку пандемії до телемедицини.

Переосмислити приймальню

Пацієнти звикли сидіти в кабінеті лікаря, де вони можуть поговорити зі співробітниками за столом і побачити, як інші входять і виходять з кабінету лікаря. Але на віртуальному прийомі може заплутати, якщо пацієнти увійдуть у призначений час, а лікаря ще немає.


«Перший візит до телемедицини, який я запланував, ніхто ніколи не виходив, але не було кому сказати:» Гей, щось пішло не так «, — каже Гретхен Росвурм, яка хворіє на хворобу Паркінсона і є головою ради адвокації пацієнтів Фонд Паркінсона з її будинку в Техасі. За її словами, вона зачекала більше 20 хвилин, а потім поклала слухавку і зателефонувала в офіс, де працівник вибачився та переніс її на інший день. «Я думаю, що вони були просто вражені», — каже пані Россурм.


Як тільки вона розпочала віртуальні візити, все пішло гладко — включаючи лікування Ковіда. «Я думаю, що насправді ми можемо привернути більше уваги за допомогою телемедицини, ніж в офісі, коли лікаря тягнуть у двох-трьох різних напрямках», — каже пані Россурм.


У Мічиганській медицині, системі охорони здоров’я Університету Мічигану, лікарі спочатку запізнились, намагаючись жонглювати як особистими, так і віртуальними візитами. Це було великим розчаруванням для пацієнтів, які в кінцевому підсумку могли зачекати 30 хвилин на віртуальний дзвінок, за словами Чада Еллімооттіла, уролога та директора університетського інкубатора з питань телемедицини. Деякі лікарі перейшли на чергування днів для особистих та віртуальних візитів, роблячи останні з дому, де перехід між зустрічами був простішим без відволікання та переборів в кабінеті.

Університетська лікарня Томаса Джефферсона у Філадельфії, яка входить до складу Організації Джефферсона з охорони здоров’я, проводить телемедичні консультації через портал пацієнтів, який сповіщає пацієнтів, які очікують на відеозв’язок, коли лікар готовий до прийому та може допомогти пацієнтам повернутися до віртуального сеансу, якщо вони від’єднані.


«Ніхто не вирішив проблему» лікар запізниться «», але такі особливості можуть полегшити пацієнтам, говорить Джадд Холландер, старший віце-президент з питань інновацій у сфері охорони здоров’я та заступник декана медичної школи університету.


Тоді є проблема підготовки пацієнтів до візитів. У Стенфорді «просто залучити пацієнтів, готових та спроможних здійснити ці візити було проблемою», — каже доктор Шарп.

Вам также может понравиться