Індія припиняє експорт вакцин Covid-19, щоб зосередитись на внутрішній імунізації

pune india covid vaccine

Індія тимчасово призупинила експорт вакцин, оскільки уряд надає пріоритет розширенню внутрішньої кампанії імунізації. Це загрожує порушенням розподілу доз у країнах, що розвиваються.

pune india covid vaccine

Найбільший виробник вакцин в Індії, Інститут сироватки крові, постачає мільйони доз вакцини AstraZeneca PLC до країн усього світу, а також Covax, що підтримується Організацією Об’єднаних Націй з метою забезпечення вакцин для бідних країн.

Гаві, глобальна організація охорони здоров’я, яка бере участь у ініціативі Covax, заявила, що експортні ліцензії відкладаються, оскільки попит на вакцини в Індії зростає.

«Ковакс веде переговори з урядом Індії з метою якомога швидшого забезпечення поставок», — сказали в Гаві.

AstraZeneca не відразу відповіла на запит про коментар

Індійський уряд не робив жодної офіційної заяви щодо експорту вакцин. Представник міністерства закордонних справ Індії відмовився давати коментарі. Прес-секретар Міністерства охорони здоров’я та соціального забезпечення сім’ї Індії також відмовилася від коментарів.

Індійський урядовець заявив, що експорт може бути призупинений або затриманий до кінця квітня через нещодавній сплеск інфекцій та розширення урядової програми вакцин. За його словами, експорт також може відновитись раніше, залежно від поставок.

У вівторок уряд заявив, що розширює можливості вакцинації до осіб старше 45 років. Раніше це стосувалося лише медичних працівників, людей старше 60 років та людей старше 45 років із супутніми захворюваннями.

  • Станом на четвер Індія щепила понад 53 мільйони людей. Зараз вона робить щеплення приблизно від двох до трьох мільйонів людей на день. Її метою є щеплення 300 мільйонів до серпня.

Індія вже експортувала понад 60 мільйонів доз до 77 країн, здебільшого з Інституту сироватки крові шляхом поєднання пожертв, комерційних угод та ініціативи Covax.

Цей експорт включав п’ять мільйонів доз до Великобританії, чотири мільйони до Бразилії, сім мільйонів до Марокко та три мільйони до Саудівської Аравії в січні та лютому в рамках комерційних угод. Країни вимагали додаткових поставок, які могли б затриматися, сказали люди, ознайомлені з цим питанням.

За даними веб-сайту міністерства закордонних справ, 22 березня до Південного Судану було експортовано 132 000 доз.

На початковому етапі своєї кампанії Індія боролася як з логістикою доставки, так і з ваганням вакцини, але, здається, проблемою є постачання, сказав Раманан Лаксміраяран, епідеміолог Центру динаміки захворювань, економіки та політики, дослідницький аналітичний центр із штату Вашингтон , Округ Колумбія та Нью-Делі.

Вам также может понравиться