Службовці охорони здоров’я США викликають занепокоєння з приводу даних про вакцину проти AstraZeneca

astraZeneca covid vaccine

Незалежна комісія з моніторингу, яка працює з AstraZeneca в ході американських випробувань, заявила, що компанія, можливо, покладалася на застарілу інформацію.

astraZeneca covid vaccine

Американські чиновники заявили, що рано у вівторок їм повідомили, що AstraZeneca, можливо, оприлюднила застарілу інформацію при розкритті результатів випробувань для вакцини Covid-19, яка могла б «дати неповне уявлення про дані про ефективність».


Коротка заява прозвучала буквально через кілька годин після того, як AstraZeneca оприлюднила проміжні дані масштабних американських випробувань, в яких, за її словами, вакцина Covid-19 виявилася на 79% ефективною у профілактиці симптоматичних захворювань.

Бріфінг розглядався як вотум довіри до вакціни, який затьмарився невизначеністю щодо його ефективності в попередніх випробуваннях, проведених у Великобританії минулого року, та масштабними виробничими проблемами. Зовсім недавно зареєстровані випадки незвичного згортання крові в Європі викликали занепокоєння безпекою вакцини, хоча європейські регулятори заявляють, що вона безпечна.


У незвичній заяві раннього вівторка вранці Національний інститут алергії та інфекційних хвороб заявив, що незалежна комісія з моніторингу даних, що співпрацює з AstraZeneca при проведенні своїх випробувань, висловила занепокоєння щодо розкриття даних компанії та закликала її співпрацювати з нею, щоб забезпечити , сучасні дані про ефективність будуть оприлюднені.


NIAID заявив, що моніторингова рада, незалежний орган, який працює разом з фармацевтичною компанією для проведення випробувань, «висловив занепокоєння тим, що AstraZeneca могла включити застарілу інформацію з цього випробування». Агентство заявило, що закликає AstraZeneca «переглянути дані про ефективність та забезпечити якнайшвидше оприлюднення найточніших, найсвіжіших даних про ефективність».

  • AstraZeneca не була відразу доступна для коментарів на початку вівторка.

У понеділок компанія заявила, що має намір подати свою вакцину на екстрене використання в Управління з контролю за продуктами та ліками та сподівається, що її вакцина буде доступна в США до травня.

Джерело

Вам также может понравиться