Для лікарів «на передньому краї» у бідних країнах вакцина Covid-19 надто пізня

covax africa

Поки лікарі в багатих країнах отримують щеплення, їх колеги в бідних країнах працюють незахищеними.


covax africa

Між лікуванням пацієнтів у лікарні на півночі Замбії, Кельвін Мунга уважно стежив за прискореним випуском вакцин Covid-19 у таких країнах, як США та Великобританія, страждаючи астмою та гіпертонією, доктор Мунга знав, що він ризикує, якщо підхопить коронавірус в міру зростання інфекцій по всій південноафриканській державі.

«Якщо вакцина надійде сюди, я першою її отримаю», — сказав доктор Мунга своєму другу.

Але 51-річний хірург, який також був плідним автором, так і не отримав своєї вакцини від Covid-19. Він помер 24 січня, через кілька днів після позитивного тесту на вірус і, не попрощавшись зі своєю дружиною та семи дітьми, наймолодшому з яких напередодні виповнилося 2 роки.


Глобальна гонка з вакцинами Covid-19 залишила країни, що розвиваються в Латинській Америці, Азії та Африці, далеко позаду багатих країн у прищепленні своїх громадян. Це означає, що місяці після того, як колеги в розвинених країнах були щеплені — і оскільки деякі уряди зараз роблять тести для всього свого населення, — медичні працівники в таких країнах, як Замбія, все ще ризикують своїм життям у боротьбі з пандемією.


Вони часто роблять це без захисного спорядження, яке зменшує ймовірність зараження, і знаючи, що складні методи лікування, такі як лабораторно виготовлені антитіла, а іноді навіть вентилятори та кисень, будуть недоступні для них, якщо вони підхоплять хворобу.

Дефіцит вакцини ніде не є більш гострим, ніж у країнах Африки на південь від Сахари, де на душу населення було зроблено менше уколів Covid-19, ніж на будь-якому іншому континенті, і де більшість країн залежать від безкоштовної вакцинації, яку надає установа, що підтримується Світовою організацією охорони здоров’я, відомою як Covax.

З початку року, за даними ВООЗ, понад 500 медичних працівників, серед них відомі експерти в галузі охорони здоров’я та досвідчені хірурги, такі як доктор Мунга, померли від Covid-19 в Африці на південь від Сахари. Міністерство охорони здоров’я Південно-Африканської Республіки, одне з перших в Африці, яке почало вакцинувати медичних працівників у середині лютого, заявило, що вони мають втричі-чотири рази більше шансів зловити Covid-19, ніж загальна популяція.


Вартість цієї смерті перевищує особисті втрати, які зазнали їхні сім’ї та друзі. Через обмежений навчальний потенціал та відтік мізків для багатших країн Африка на південь від Сахари має лише двох лікарів на кожні 10 000 людей — приблизно десята частина рекомендованого ВООЗ мінімуму і значно нижче 26 лікарів на 10 000 людей, які працюють у США. Це означає, що смерть такого хірурга, як доктор Мунга, який витрачав час на лікування пацієнтів у сільській Замбії і, як відомо, працював безкоштовно, коли люди не могли собі дозволити госпіталізацію, може вплинути на догляд за пацієнтами на довгі роки.

«Набагато більше людей помре, тому що він більше не може надавати ці послуги», — сказав Френсіс Мупета, керівник інфекційного відділення в Університетській навчальній лікарні в столиці Замбії Лусаці.

Вам также может понравиться