«Модерна» тестує свою вакцину Covid-19 на маленьких дітях

moderna vaccine children

У випробуванні братимуть участь діти у віці від 6 місяців до 11 років.
Moderna Inc.  розпочала вивчення вакцини Covid-19 у дітей у віці від 6 місяців до 11 років у США та Канаді, що є останнім зусиллям, спрямованим на розширення кампанії масової вакцинації за межі дорослих.

Кембридж, штат Массачусетс, заявив у вівторок, що перші діти отримали дози в дослідженні, яке Moderna проводить у співпраці з Національним інститутом алергії та інфекційних хвороб та підрозділом Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб.

«Це педіатричне дослідження допоможе нам оцінити потенційну безпеку та імуногенність нашого кандидата на вакцину проти COVID-19 у цій важливій популяції молодшого віку», — сказав керівник Moderna Стефан Бансель.

Основна частина вакцинаційної кампанії США Covid-19 до цього часу була зосереджена на захисті дорослих, які мають більш високий ризик важкого захворювання, спричиненого коронавірусом, ніж діти. 0,59% -ні вакцини Moderna’s та Johnson & Johnson’s JNJ дозволено застосовувати дорослим віком від 18 років, тоді як вакцина від Pfizer Inc. та BioNTech дозволена для використання людьми від 16 років і старше.

Почалися зусилля для тестування вакцин Covid-19 у дітей, які все ще можуть заразитися, як для захисту їх від вірусу, так і для подальшого формування імунітету на рівні населення для просування минулих обмежень пандемії.

Федеральні службовці охорони здоров’я припускають, що якщо дослідження будуть позитивними, студенти молодших та старших класів можуть отримати доступ до вакцин восени, а потім діти молодшого шкільного віку на початку 2022 року.

Влада охорони здоров’я заявляє, що якщо докаже, що прививки безпечні та ефективні для дітей, вакцинація захистить їхнє власне здоров’я, а також здоров’я дорослих.

Хоча ризик тяжкого перебігу Covid-19 нижчий серед дітей, ніж у дорослих, хвороба спричинила госпіталізації та смерть у деяких молодих пацієнтів. Діти з певними основними захворюваннями та немовлята можуть мати підвищений ризик серйозних захворювань, спричинених Covid-19, згідно з даними Центрів контролю та профілактики захворювань.

«Ці діти можуть заразитися коронавірусною інфекцією, і проблема полягає в тому, що вони можуть поширити цю інфекцію на інших людей», — сказала доктор Тіна К. Тан, лікуючий лікар відділення інфекційних захворювань в дитячій лікарні Енн і Роберта Х. професор педіатрії з Медичного факультету Північно-Західного університету імені Фейнберга.

Тестування вакцини на дітях віком від 6 місяців є важливим, додав доктор Тан, оскільки деякі немовлята та малюки відвідують дитячий садок і можуть передавати вірус.

Фармацивтичні компанії провели великі випробування, переважно серед дорослих, для тестування дозволених вакцин. Педіатри говорять, що важливо також перевірити їх на дітей перед тим, як розширити їх використання для цієї групи населення, оскільки діти іноді реагують на вакцини інакше, ніж дорослі.

Іноді діти мають більш сильну імунну реакцію на вакцину, ніж дорослі, що може вимагати різних рівнів дози, сказав д-р Шон Т. О’Лірі, професор педіатрії в Університеті Колорадо, медичний містечко Аншутц та Дитяча лікарня Колорадо в Аврорі, штат Колорадо.

Вам также может понравиться