Данія та Норвегія призупиняють вакцинацію AstraZeneca Covid-19 через появу тромбів

Denmark and Norway Suspend AstraZeneca Covid-19 Vaccine

Данія, Норвегія та Ісландія тимчасово припинили використання вакцини Covid-19, виготовленої AstraZeneca, як запобіжний захід, оскільки вони та інші європейські регулятори досліджували повідомлення про сильні тромби у людей, які отримували дози.

Denmark and Norway Suspend AstraZeneca Covid-19 Vaccine

По всьому континенту введені мільйони доз вакціни. Цього тижня Європейський контролер лікарських засобів заявив, що випадки серйозних згустків крові не були більш поширеними серед людей, які отримали вакцину AstraZeneca, ніж серед загальної популяції.


Проте Датське управління охорони здоров’я заявило в четвер, що призупинить принаймні на два тижні використання вакцини AstraZeneca, яка була розроблена разом з Оксфордським університетом. Пауза включає людей, які вже отримали першу дозу дводозової вакцини.

Датські чиновники цитували невизначену кількість повідомлень про тяжкі випадки утворення тромбів у людей, які отримали вакцину, включаючи одну людину в Данії, яка померла.

«Неможливо зробити висновок, чи існує зв’язок між вакциною та тромбами», — заявив датський орган охорони здоров’я.

Норвегія процитувала рішення Данії, зазначивши, що вона також не має доказів, що пов’язують випадки здоров’я із вакцинацією, але діє з обережністю, щоб припинити використання вакцини AstraZeneca. Ісландія також цитувала справи в Данії щодо припинення.

Влада Данії заявляє, що Європейське агентство з лікарських засобів — яке діє так само, як Управління з контролю за продуктами та ліками при регулюванні медицини в Європейському Союзі — проводить розслідування інших подібних звітів та можливого зв’язку з вакциною.


Європейський регулятор заявив у середу, що розслідує кілька випадків множинного тромбозу або утворення тромбів у кровоносних судинах та подібних станів у людей після вакцинації. Він повідомив, що зареєстровано 22 випадки «тромбоемболічних подій» серед трьох мільйонів людей, щеплених AstraZeneca, станом на 9 березня. Цей рівень серйозних тромбів відповідає типовим рівням для загальної популяції.

  • Відносини між Європою та AstraZeneca були непростими, оскільки ще до того, як вакцина отримала регуляторне дозвіл у ЄС. Кілька країн спочатку обмежили використання вакцини молодим людям, але в деяких випадках пізніше змінили курс. AstraZeneca не дотягує до запланованих поставок до Європи та намагається наздогнати, гніваючи європейських лідерів, які вже зазнали критики за повільний темп їх випуску.

Більше 11 мільйонів доз вакцини проти AstraZeneca було введено у Великобританії, свідчать урядові дані. Задокументовані реакції на вакцину були в основному легкими або помірними і включали хворобливість у руці біля ін’єкції, втома, лихоманка та головний біль, як правило, тривалість не більше кількох днів.

Джерело: WSJ.com

Вам также может понравиться