Таблетки від Covid-19 показують обіцяючі результати під час попереднього тестування

molnupravir

Експериментальний препарат Covid-19, який обіцяє бути різновидом таміфлю для пандемії, мав позитивні результати в попередньому дослідженні, сказав один із розробників препарату.

Таблетки, які розробляють Ridgeback Biotherapeutics LP та Merck MRK 1,33% & Co., значно знизили рівень інфекційного вірусу у суб’єктів у дослідженні середньої стадії після п’яти днів лікування, повідомляє Ridgeback на віртуальній зустрічі вчених-інфекціоністів Субота.

Подальше вивчення експериментального противірусного препарату триває. Якщо виявиться, що він здатний лікувати людей із Covid-19, у яких проявляються симптоми, препарат посилить обмежений арсенал лікувальних заходів і стане першим пероральним противірусним засобом проти захворювання.

  • Понад рік пандемії у лікарів та пацієнтів із Covid-19 залишається небагато варіантів. Лише один противірусний препарат був дозволений до використання: ремдезивір від Gilead Sciences Inc., і він показав, що надає лише незначну користь госпіталізованим пацієнтам, зменшуючи їх перебування на кілька днів.

Експериментальний препарат, названий мольнупіравір, міг би відігравати важливу роль, допомагаючи також хворим, але все ще вдома, виконуючи ту саму роль, яку виконує Таміфлю при грипі, стверджують деякі експерти з інфекційних хвороб.

«Це цікаво, але не точно на 100%», — сказав Карл Діффенбах, директор відділу СНІДу Національного інституту алергії та інфекційних хвороб, який не брав участі у дослідженні. «Що нам потрібно підтвердити, це те, що є клінічна користь».

Дослідники ліків намагаються знайти нові препарати Covid-19, щоб покращити ефективність кількох доступних на даний момент способів лікування та заповнити прогалини в пропозиціях. Вони також шукають методи терапії, ефективні проти нових варіантів коронавірусу, які швидко поширюються.

«Очевидною потребою в цьому є розробка потужних противірусних препаратів, які безпосередньо діють на SARS-CoV-2», — сказав Ентоні Фаучі, директор NIAID і головний медичний радник президента Байдена на недавньому брифінгу в Білому домі, посилаючись на вірус, що викликає пандемію.

На відміну від інших препаратів, спрямованих на білок, що виступає з поверхні вірусу, мольнупіравір атакує частину вірусу, яка допомагає йому розмножуватися.

У дослідженні середньої стадії або фази 2 із 182 суб’єктів вивчався ефект різних доз мольнупіравіру у людей, у яких протягом попереднього тижня з’явилися симптоми Covid-19, протягом останніх чотирьох днів було виявлено позитивний результат на захворювання і не було госпіталізований.

Тести не виявили інфекційного вірусу ні в одного з добровольців дослідження, які приймали мольнупіравір двічі на день після п’яти днів лікування, тоді як 24% суб’єктів, які отримували плацебо, повідомили Ріджбек на віртуальній конференції з ретровірусів та опортуністичних інфекцій.

  • Суб’єкти, які приймали більші дози препарату, також мали нижчий рівень інфекційного вірусу, ніж група плацебо, через три дні.

Співзасновник Ridgeback Biotherapeutics Уейн Холман заявив, що результати вказують на те, що препарат запобігає реплікації нового коронавірусу в організмі, і пропонують перший доказ того, що пероральний противірусний препарат може бути ефективним проти вірусу.

Результати також свідчать, але не доводять, що препарат може зменшити хворобу, сказав д-р Холман, який також є виконавчим директором інвестиційної фірми Ridgeback Capital. Ridgeback Biotherapeutics має затверджене лікування Еболи.

Мерк заявив, що до кінця цього місяця можуть мати проміжні результати двох пізніх випробувань, що вивчають, чи допомагає мольнупіравір запобігати госпіталізаціям Covid-19 та смертності.

Джерело: wsj.com

Вам также может понравиться