Вакцина Johnson & Johnson Covid-19 дозволена для використання в США

johnson&johnson vaccine

Перша однодозова вакцина Covid-19 від Johnson & Johnson, була дозволена до використання, що стало великим стимулом для кампанії масової вакцинації, яка намагається припинити смертельну пандемію.

johnson&johnson vaccine

Дозвіл вакцини в суботу, третій, виданий Управлінням з контролю за продуктами і ліками США, дасть органам охорони здоров’я вкрай необхідне нове джерело доз, коли вони намагатимуться нарощувати щеплення перед невловимими штамами, що з’являються.


J&J заявила, що розпочала доставку вакцини до органу США, який керує розподілом та розподілом. Це вказує на те, що перші дози можна вводити протягом наступного тижня.

“У кінці тунелю є світло, але ми не можемо зараз послабити свою охорону або заявити, що перемога неминуча. Ми повинні продовжувати зберігати пильність, діяти швидко і агресивно і стежити один за одним», — сказав президент Байден.

Додаток до вакцинації в країні відбувається в нестабільний момент пандемії в США. За останні тижні випадки госпіталізацій та смертності зменшуються, але залишаються вищими, ніж під час піку минулого літа та навесні.

Також поширюються нові штами вірусу. Понад 2100 випадків, пов’язаних з варіантами, вперше виявленими у Великобританії, Південній Африці та Бразилії, зараз виявлено в США, повідомляють Центри з контролю та профілактики захворювань.

Вакцина J&J не була такою ефективною у дослідженнях, як дві вакцини Covid-19 — від Pfizer Inc. та Moderna, які були раніше дозволені. Він також не спрацював проти щонайменше одного нового штаму вірусу — першого, виявленого в Південній Африці — як проти оригінального штаму вірусу.


Влада охорони здоров’я заявляє, що вакцина J&J працює добре, і заохочують людей, які мають право робити, що можна зробити.

Крім того, за даними J&J, вакцина показала попередні ознаки стримування поширення вірусу серед людей, які не проявляють симптомів. Вони були важливим джерелом передачі.

Одноразова доза J&J може значно спростити процес вакцинації, який ускладнився необхідністю введення двох доз з інтервалом у три чи чотири тижні, як вимагали дві вакцини, прийняті раніше.


Вакцина J&J також має більш сприятливі вимоги до температури для розподілу та зберігання, що полегшує місця, в тому числі в сільській місцевості, де бракує дорогих морозильних камер.

Вам также может понравиться