Як персоналізована медицина міняє підхід до вашого здоров`я

персоналізована медицина

ДВАНАДЦЯТЬ РОКІВ ПІСЛЯ того, як Тереза ​​МакКаун перемогла рак молочної залози 3 стадії жорстоким режимом хіміотерапії та подвійною мастектомією, хвороба повернулася більш агресивно, ніж раніше. Цього разу хіміотерапія не вдалася. День за днем ​​вона сиділа в кріслі у своїй вітальні, занадто хвора, щоб рухатись. Вона вела чотири журнали, по одному для свого чоловіка та трьох дорослих дітей, і збирала сили писати свої думки про майбутнє, про які вона не розраховувала.

персоналізована медицина

Вона висохла до 45 кг, оскільки новоутворення в її кишечнику зробили її майже неможливою. МакКаун не лютує чи панікує, але перед операцією з видалення блокади вона зробила рідкісне визнання туги. «Я так молюся, що якщо у мене все не закінчиться добре або після цієї операції виникне ускладнення, я просто досить швидко пройду», — згадувала вона, розповідаючи старшій дочці. «Я не знаю, наскільки більший біль я можу терпіти».


Відчайдушна і рішуча, вона запитала свого хірурга Джейсона Сікліка, чи знає він про якісь експериментальні методи лікування, які могли б придбати їй більше часу. Як це сталося, він є співавтором дослідження на передовій того, що називають точністю або персоналізацією медицини.


Підхід, побудований на прогресі в генних дослідженнях та аналітиці даних, містить трансформаційні можливості для лікування раку і може змінити спосіб, яким традиційно займається медицина. Замість того, щоб згуртовувати пацієнтів разом із широкими категоріями захворювань, точна медицина спрямована на адаптацію профілактики, діагностики та лікування до унікального біохімічного складу людини.


МакКаун приєднався до I-PREDICT, точного дослідження раку в Каліфорнійському університеті, онкологічному центрі Мураса в Сан-Дієго. Там дослідники не покладаються на якусь конкретну терапію. Натомість вони аналізують ДНК у ракових клітинах пацієнта. Використовуючи спеціальні алгоритми, комп’ютер потім оглядає дані про тисячі варіантів генів, сотні протиракових препаратів і мільйони комбінацій лікарських засобів, щоб знайти лікування, яке найкраще орієнтується на порушення пухлини. Це може бути нова імунотерапія, хіміотерапія старої лінії, гормональна терапія або препарати, не спеціально схвалені для раку.

«Це дуже простий принцип», — сказала Разель Курцрок, онколог та директор Центру індивідуальної терапії раку Мураса. «Ви підбираєте правильні препарати для кожного пацієнта, грунтуючись на профілі пухлини, а не на частині тіла або на основі того, який тип раку має 100 інших людей. Це все про того пацієнта, який сидить переді мною. «

Пухлини МакКауна пронизані різними мутаціями. «Це такі пацієнти, якими ми звисали голову і шкода», — сказав Курцрок. Але вони є одними з найкращих кандидатів у новий клас імунотерапії, який називається інгібіторами контрольної точки. Препарати запобігають приєднанню пухлинних білків до імунних клітин і вимикають їх, що відновлює здатність пацієнта боротися з раком. Більше мутацій означає, що реактивовані імунні клітини мають більше цілей для нападу та викорінення.


I-PREDICT відповідав McKeown з ніволумабом, інгібітором контрольного пункту, затвердженим при запущеній меланомі, раку нирок та деяких раках легенів, але не для раку молочної залози. Після двох вливань маркери пухлини в її крові зменшилися більш ніж на 75 відсотків. Через чотири місяці, після додаткових вливань, тести не виявили ознак раку.

МАЙБУТНЄ МЕДИЦИНИ

Вона віддала своє тіло науці. Її труп став безсмертним.

Як просувається біомедицина, чи зрозуміли ми наслідки?

Витрати більше на охорону здоров’я можуть не продовжити життя найбільше
У спекотний літній день, через півтора року після того, як вона вступила до суду, 57-річний МакКаун показав мене навколо свого саду в Долині Центр, Каліфорнія. Це три десятинна галявина, квітучі дерева та троянди червоного, білого, лавандового, помаранчевого та блискучого жовтого кольору, неправдоподібно серед висохлих, покритих кущами пагорбів.

«Я просто так вдячна», — сказала вона. «Я люблю все це поняття індивідуалізованої медицини. Мені подобається, що вони з’ясовують, що викликає цю мутацію, і як націлити її на противагу хімії, яка настільки руйнує в усьому світі. Чи можемо ми просто дістатися туди швидше? «

Вам также может понравиться